Wiadomości z Rybnika

XIX Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Rybnika w SP36 w Rybniku

• Dodano: 2023-02-27 07:00, aktualizacja: 2023-02-26 22:49

W dniu 23 lutego odbyły się XIX Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Rybnika. W zawodach wzięło udział 186 uczniów z 9 szkół podstawowych z Rybnika – SP 4, SP 16, SP 18, SP 19, SP 26, SP 32, SP 36 (gospodarze imprezy) oraz SP Jankowice i SP Jejkowice.

Dzieci rywalizowały w biegu 4x30 m, biegu 10 x 30 m i rzucie piłką lekarską w tył za głowy.

Wszystkie konkurencje odbywały się z podziałem na grupę dziewcząt, chłopców oraz z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy VII i VIII oraz klasy IV, V i VI.

Za miejsca I-III w tych konkurencjach rozdano 36 dyplomów.

Do każdej konkurencji placówka mogła zgłosić po dwie osoby. Zawodnicy za miejsca I-VIII zdobywali punkty dla swojej szkoły – I miejsce 10 punktów, II miejsce 8 punktów, III miejsce 6 punktów, IV miejsce 5 punktów, V miejsce 4 punkty, VI miejsce 3 punkty, VII miejsce 2 punkty, VIII miejsce 1 punkt.

Wyniki mistrzostw

Po przeliczeniu wszystkich jednostek okazało się, że w kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP 32 (57 punktów), II miejsce zajęły uczennice z SP Jejkowice (53 punkty) a na III miejscu uplasowały się zawodniczki z SP 19 (39 punktów).

W kategorii chłopców najlepsza okazała się drużyna gospodarzy z SP 36 (47 punktów), II miejsce zdobyła SP 32 (34 punkty) a III miejsce zajęli uczniowie z SP 19 (33 punkty).

Każdy zawodnik oprócz dyplomu otrzymał nagrodę rzeczową. Szkoły otrzymały piłki do koszykówki, do siatkówki oraz zestawy rakietek do tenisa stołowego wraz z piłeczkami pingpongowymi.

• Najlepszą zawodniczką XIX Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Rybnika została Julia Brzezina z Jejkowic, która rzuciła kilogramową piłką lekarską na odległość 15,00 m.
  • Najlepszym zawodnikiem XIX Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Rybnika został Jan Stypuła z SP 36, który rzucił ważącą dwa kilogramy piłką lekarską 12,50 m.

Środki finansowe oraz nagrody rzeczowe i słodycze przekazali sponsorzy, bez których zorganizowanie takiej imprezy nie byłoby możliwe.

Darczyńcami byli: M-Auto Jarosław Musiolik, Związek Zawodowy Górników w Polsce, Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność 80” RP, Związek Zawodowy Sierpień 80, Zakładowa Organizacja Związkowa KNSZZ Solidarność' 80.