Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Żużlowe mistrzostwa Europy za nami

• Dodano: 2016-09-22 11:30
17 września na Stadionie Miejskim w Rybniku odbył się finał Indywidualnych Żużlowych Mistrzostw Europy 2016. Zaciętą rywalizację w Speedway European Championships wygrał Nicki Pedersen.

Piękne widowisko sportowe, pełne trybuny, bogata scenografia i zacięta rywalizacja – tak kibice zapamiętają finałową rundę Indywidualnych Żużlowych Mistrzostw Europy 2016 w Rybniku. Finał Speedway European Championships – jednego z najbardziej prestiżowych cyklów żużlowych rozgrywek indywidualnych – był okazją do wyeksponowania tego, co w „czarnym sporcie” najbardziej cenne i pokazania potencjału Rybnika jako organizatora wydarzeń o skali międzynarodowej.

Rywalizację w Rybniku wygrał Duńczyk – Nicki Pedersen, zdobywając jednocześnie miano zwycięzcy całego cyklu i tytuł żuzlowego Indywidualnego Mistrza Europy. Na drugiej pozycji w zawodach i cyklu uplasował się Czech Vaclav Milik, na trzeciej – reprezentujący Polskę Krzysztof Kasprzak.

Warto dodać, że na 6 pozycji rywalizację w Rybniku zakończył zawodnik KS ROW Rybnik Grigorij Łaguta, uzyskując 4 lokatę w cyklu mistrzowskich rozgrywek. 9 miejsce w Rybniku i 18 w cyklu zajął kolejny rybnicki zawodnik – startujący z „dziką kartą” Kacper Woryna. Okazję do pokazania się na torze zyskał także reprezentujący Rybnik Robert Chmiel (jako rezerwowy), który wziął udział w 4 wyścigach i uplasował się na 15 pozycji.