Wiadomości z Rybnika

Żużlowe mistrzostwa Europy w Rybniku!

  • Dodano: 2016-01-14 11:45, aktualizacja: 2016-01-14 13:15
17 września br. Rybnik będzie gospodarzem kolejnego wielkiego wydarzenia sportowego – indywidualnych żużlowych mistrzostw Europy czyli Speedway European Championships 2016.
 
 
Informacja ogłoszona została 13 stycznia w Urzędzie Miasta Rybnika podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta miasta Piotra Kuczery, prezesa K.S. ROW Rybnik S.A. Krzysztofa Mrozka oraz reprezentującego One Sport Marketing (firmy organizującej Speedway European Championships) Jana Konikiewicza.
 
 
Speedway European Championships to obok Speedway Grand Prix najbardziej prestiżowy cykl żużlowych rozgrywek indywidualnych. Zawody transmitowane są na żywo w paśmie otwartym na antenie telewizji Eurosport. W 2015 roku oglądali je kibice z niemal stu państw na całym świecie.
 
 
W ramach Speedway European Championships 2016 zaplanowano cztery finały. Odbędą się one kolejno: 17 czerwca w Gustrow (Niemcy), 6 sierpnia w Daugavpils (Łotwa), 20 sierpnia w Togliatti (Rosja) i 17 września w Rybniku.
 
 
To właśnie w Rybniku, w czasie ostatniej rundy finałowej, poznamy żużlowego Indywidualnego Mistrza Europy!
 
 
- To wydarzenie to świetna okazja do promocji Rybnika. Jako gospodarz międzynarodowej imprezy kolejny raz będziemy mogli zaistnieć na szerokim forum jako miasto atrakcyjne i niebojące się wyzwań. Prestiż zawodów pozwala sądzić, że czeka nas prawdziwe żużlowe święto. Trybuny z pewnością będą pełne, a zgromadzeni na rybnickim stadionie pokażą, jak wspaniale można cieszyć się tego typu imprezą – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
 
 
Aktualnym mistrzem Europy jest Rosjanin Emil Sajfutdinow. Na pozostałych miejscach na podium w 2015 roku stanęli: Nicki Pedersen (Dania) i Antonio Lindbaeck (Szwecja). Szóste miejsce w cyklu zajął reprezentant K.S. ROW Rybnik S.A. Grigorij Łaguta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.