Wiadomości z Rybnika

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

  • Dodano: 2016-06-10 10:00
38-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To efekt zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj rano na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej i Wyzwolenia. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają rybniccy śledczy.
 
 
Do zdarzenia doszło wczoraj około 8.00 na skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej z ulicą Wyzwolenia. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego, 27-letnia kierująca mercedesem wjeżdżając na rondo z ulicy Wyzwolenia, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który skręcał w ulicę Mikołowską i uderzyła w kierującego jednośladem. W wyniku zderzenia 38-letni mieszkaniec Stanowic z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rybniccy śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.
 
 
Po raz kolejny apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o uwagę i ostrożność za kierownicą. Przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz zachowanie szczególnej uwagi, w szczególności gdy zbliżamy się do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Chwila naszego roztargnienia może mieć tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów i motocyklistów), zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.