Wiadomości z Rybnika

Zawody Realnej Samoobrony z policjantami

  • Dodano: 2018-12-20 09:45

Komendant Miejski Policji w Rybniku objął patronat nad Zawodami Realnej Samoobrony, które zorganizował Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego.

Impreza zgromadziła blisko 100 zawodników w wieku od 6 do 18 lat z klubów sportowych województwa śląskiego. W realizację projektu aktywnie włączyli się policjanci z Rybnika oraz Katowic.

Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego po raz kolejny zorganizował Zawody realnej Samoobrony. Prezesem oraz głównym trenerem klubu jest policjant rybnickiej komendy podinsp. Mariusz Wowra, który od wielu lat, poprzez sport uczy i wychowuje dzieci oraz młodzież w naszym regionie. Impreza odbyła się w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Rybniku. Patronat nad zawodami objął Komendant Miejski Policji w Rybniku mł. insp. Rafał Głuch. Głównym celem sportowego przedsięwzięcia było pokazanie dzieciom i młodzieży alternatywnego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

W zmaganiach wzięło udział blisko 100 zawodników z klubów sportowych województwa śląskiego. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w 7 grupach wiekowych. Zawodnicy prezentowali sposoby obrony przed atakami. Były to wybrane przez organizatorów techniki pozwalające odeprzeć ataki, na które dzieci i młodzież są najczęściej narażone. W zawodach oceniana była przede wszystkim dynamika, realność oraz skuteczność danej techniki. Oceny dokonywali sędziowie maty, wśród których było 4 policjantów z rybnickiej prewencji, instruktor taktyki i techniki interwencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz emerytowany policjant, a zarazem wiceprezes klubu Marek Wróbel. Dużo uśmiechu na twarzy u osób biorących udział w zawodach oraz publiczności i sędziów, wywoływały pojedynki najmłodszych. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody, a pomimo tego pokazali wielką motywację i sportowego ducha. To właśnie ci najmłodsi zwycięzcy otrzymali od policjantów specjalne nagrody, którymi były pluszowe "sznupki" - maskotki śląskiej policji.

Zawody Realnej Samoobrony z policjantami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również