Wiadomości z Rybnika

Zawalczą o wyjazd do Warszawy

  • Dodano: 2018-03-08 07:45, aktualizacja: 2018-03-06 11:53

Aż pięć szkół z naszego regionu zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

16 marca w Chorzowie zmierzą się z 17 innymi z naszego województwa. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Śląsk podczas finału Olimpiady w Warszawie.

W sumie do olimpiady ZUS z terenu działalności Oddziału ZUS  w Rybniku zgłosiło się 1529 uczniów z 35 szkół. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z lekcjami na temat ubezpieczeń społecznych, a wiedza którą nabyli została zweryfikowana w eliminacjach szkolnych. Konkurencja była ogromna, bo na Śląsku do olimpiady zgłasza się zawsze największa liczba chętnych. W tym roku wzięło w niej udział 4577 uczniów z 132 szkół. Stąd też taka trudność, by dostać się już do drugiego etapu konkursu.
Uczniom z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, I LO im.14 Płk Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu oraz Zespołu Szkół nr 3 w Żorach udało się pokonać konkurencje i dostać do wojewódzkiego etapu.

Teraz przed nimi kolejna porcja wiedzy, którą muszą przyswoić, by stanąć po laur zwycięstwa już w etapie centralnym. Najlepsi w kraju mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na zwycięzców w finale czekają też indeksy na wyższe uczelnie, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w  „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tys. uczniów. Blisko 85 tys. z nich brało udział w Olimpiadzie. 

Dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą, ZUS uruchomi w połowie lutego na Facebook’u  oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również