Wiadomości z Rybnika

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne

  • Dodano: 2018-07-23 08:45, aktualizacja: 2018-07-23 09:02

W czwartek, 26 lipca, w Urzędzie Miasta Rybnika odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców Rybnika i okolic, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji i przedsiębiorstw.

Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Angażujesz się już teraz w działania na rzecz lokalnej społeczności i regionu? Przyjdź na spotkanie konsultacyjne i miej swój udział w stworzeniu mechanizmu budżetu obywatelskiego województwa śląskiego.

Budżet obywatelski to sposób na podział wspólnych pieniędzy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Można je przeznaczyć na realizację potrzebnych i ciekawych pomysłów, które są wybierane w wyniku głosowania.

Jak stworzyć budżet obywatelski obejmujący swoim zasięgiem całe województwo? Dobre pytanie! O tym właśnie chcemy dyskutować z mieszkańcami całego województwa śląskiego. Spotkanie w Rybniku jest jednym z 30, w trakcie których chcemy skonsultować elementy regulaminu wojewódzkiego budżetu obywatelskiego, wysłuchać uwag, opinii i sugestii na temat tego, w jaki sposób stworzyć regulacje, które będą dla mieszkańców zrozumiałe, przejrzyste i zachęcające do udziału w zgłaszaniu i wybieraniu projektów w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego – wskazuje Anna Pomykoł z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, które opracowuje na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego dokumentację do wdrożenia na terytorium województwa śląskiego mechanizmu Budżetu Obywatelskiego.

Dla kogo jest to spotkanie?
Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem wojewódzkiego budżetu obywatelskiego mieszkańców Rybnika i okolic, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, przedsiębiorstw.

Kto organizuje spotkanie?
Realizatorami zadania publicznego „Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego” są stowarzyszenia: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Fabryka Inicjatyw Lokalnych FIL.

Gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie?
data: 26 lipca 2018 r., godz.: 16:30-18:30
miejsce: Urząd Miasta Rybnika, ul. Bolesława Chrobrego 2, sala 264 II piętro, Rybnik

Jak zgłosić swój udział w spotkaniu?
Mailowo: anna.pomykol@cris.org.pl, telefonicznie: 32 739 55 12 wew. 102 lub za pośrednictwem strony internetowej: https://decydujmyrazem07.evenea.pl/

Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.