Wiadomości z Rybnika

Zapraszamy na Pniowiec

  • Dodano: 2018-06-14 10:15

W sobotę, 16 czerwca, oficjalnie otwarte zostanie kąpielisko na Pniowcu. Teren pięknieje z dnia na dzień!

Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyło mieszkańcom nie tylko latem, ale przez cały rok. To teren idealny na spacery, jazdę na rowerze, relaks w ramach dostępnej infrastruktury czy po prostu odpoczynek na łonie natury - podkreśla jeszcze przed otwarciem Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR, cieszy się, że kąpiel na Pniowcu będzie nadzorowana i apeluje, aby wybierając się na nowe rybnickie kąpielisko, zostawić samochód w domu.

Chciałbym, aby rybniczanie przyjeżdżali na Pniowiec głównie na rowerach. Liczba miejsc postojowych jest tam ograniczona - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, który administruje terenem i dodaje: - Na kąpielisku zostały przeprowadzone badania sanitarne dopuszczające wodę do kąpieli. Będą one regularnie powtarzane. Na terenie będzie pracowało trzech ratowników, dostępny będzie też punkt medyczny - tłumaczy Tymusz. Najnowsze wyniki badań pochodzą z 12 czerwca i woda na Pniowcu - w badanym zakresie - spełnia wymagania mikrobiologiczne oraz inne określone w odpowiednim zarządzeniu.

Kąpielisko będzie nadzorowane w godz. od 10 do 18. Aby podnieść komfort z jego korzystania, wcześniej nawieziono piasek na część nabrzeża i przygotowano 50-metrową plażę. Przygotowano także oświetlenie, zainstalowano monitoring, pojawiły się toalety. Na wyznaczonych miejscach będą mogły funkcjonować foodtrucki - chętnych przedsiębiorców prosimy o kontakt z MOSiR-em.

Wokół zbiornika Rybnickie Służby Komunalne przygotowały ścieżkę pieszo-rowerową, pojawiło się też sporo dodatkowej zieleni.

Zgodnie z przepisami, pod liniami energetycznymi nie powinno się leżakować. Dlatego w tych miejscach przeprowadzono nasadzenia roślin, głównie krzewów. To powinno zwiększyć atrakcyjność tego miejsca, do którego odwiedzania zachęcamy, apelując jeszcze raz o pozostawienie jednak swoich samochodów w garażach - kończy Rafał Tymusz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również