Wiadomości z Rybnika

Zadaj te pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

  • Dodano: 2022-12-22 07:45, aktualizacja: 2022-12-22 07:53

Rozmowa kwalifikacyjna to wspaniała okazja, której nie powinieneś zmarnować. Niezależnie od tego, czy masz rozmowę kwalifikacyjną po raz pierwszy, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, świetne pierwsze wrażenie wywarte na osobie zatrudniającej zwiększy Twoje szanse na zdobycie stanowiska.

 Jako osoba poszukująca pracy powinieneś pytać dalej, by wyrazić swoje zainteresowanie po otrzymaniu oferty. Musisz wykorzystać okazję, by zadać sensowne i wnikliwe pytania dotyczące stanowiska i firmy. W ten sposób możesz pokazać, że jesteś profesjonalny, rozważny i zaangażowany.

Jak mierzy się sukces na tym stanowisku?

Zadawaj pytania kierownikowi ds. rekrutacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jakie osoby sprawdziły się w tej roli i jakie czynniki przyczyniły się do ich sukcesu? Firmy często wykorzystują metryki i analizy do oceny wyników.

Ile mam czasu na zaakceptowanie pracy?

Przyjęcie nowej pracy to ważna decyzja, która zadecyduje o Twojej przyszłości. Nie powinieneś się spieszyć. Możesz poczekać, czy otrzymasz oferty z innych firm, do których złożyłeś podanie, zanim odpowiesz tej, która zaoferowała Ci pracę. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, może wycofać swoją ofertę i przejść do następnego kandydata. Więcej odnośnie zatrudnienia na stronie suprofit.com

Ile godzin będę pracować w tygodniu?

Bardzo ważne jest ustalenie, ile godzin możesz spodziewać się pracować. Twoja firma może wymagać od Ciebie pracy ponad 50 lub 60 godzin tygodniowo, a inna oferta może wymagać jedynie 30 lub 40 godzin. W takim przypadku wartość planu kompensacyjnego staje się natychmiast bardziej widoczna, jeśli jesteś świadomy ilości pracy, jaką będziesz musiał włożyć.

Czy mogę poznać kilku członków zespołu, zanim zacznę pracować?

Nigdy nie wiesz, jaka będzie atmosfera w pracy, dopóki nie poznasz jej pierwszego dnia. Rekruterzy i osoby prowadzące rozmowy kwalifikacyjne chcą zrobić na firmie jak najlepsze wrażenie. Dlatego mogą nie chcieć mówić o dynamice zespołu i współpracy.

Czy oferowane są premie?

Premia to zachęta oferowana poza standardowym pakietem wynagrodzeń. Nie wszystkie firmy dają premie, ale musisz wiedzieć wcześniej, czy Twoja firma je daje. Zadawanie tego pytania może wydawać się dziwne lub natrętne, ale może pomóc ci zdecydować, czy dana praca jest dla ciebie odpowiednia. Na przykład wysokie premie mogą zrekompensować niższą niż oczekiwana ofertę płacową.

Czy w biurze obowiązuje ustalony dress code?

Powinieneś również zapytać, czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej obowiązuje określony dress code. W większości przypadków zasady dotyczące ubioru nie są przeszkodą. Jest wiele kreatywnych sposobów na wyrażenie siebie i jednocześnie na pokazanie się jako profesjonalista. Nie chcesz jednak pojawić się nieprzygotowany do pracy. Wcześniejsze zadawanie pytań o wymagany strój da Ci dużo czasu na poszukiwanie i skompletowanie stroju, który spełni wszystkie wymagania. Partnerem suprofit jest sklep suplegsm.com

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również