Wiadomości z Rybnika

Z początkiem czerwca ruszyć powinna modernizacja kąpieliska "Ruda"

  • Dodano: 2013-05-15 10:30
Z początkiem czerwca ruszyć powinna modernizacja kąpieliska "Ruda". Prace remontowe potrwają 46 tygodni.
 
 
Zakres prac obejmuje m.in. montaż nowych niecek basenowych i nowej zjeżdżalni dla dzieci, wykonanie plaży wokół basenu i nowych boisk do gry w piłkę plażową i koszykówkę, a także wykonanie oświetlenia i montaż nowego ogrodzenia. Zamontowane zostaną stałe parasole oraz dwie widownie. Wyburzony zostanie budynek kasy oraz główny budynek szatniowo-sanitarny i gastronomiczny, w miejsce których powstanie nowy budynek zaplecza. Na terenie kąpieliska wymieniona zostanie również cała infrastruktura podziemna, tj. sieci technologiczne, kanalizacyjne, wodociągowe i elektryczne. 
 
     
W rozstrzygniętym właśnie przetargu na wykonanie modernizacji, złożono trzy oferty -  wygrało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane ERBUD z Rybnika i Berndorf Baderbau z Jaworza, które za wykonane prace otrzyma kwotę 38,1 mln zł (wartość kosztorysowa zakładała 47,6 mln zł)
 
 
Umowa z wykonawcą obejmuje zaplanowane na 46 tygodni prace budowlane oraz obsługę zamontowanych urządzeń przez pierwszy sezon ich funkcjonowania.
 
 
Zmodernizowane kąpielisko udostępnione zostanie w maju przyszłego roku.
Z początkiem czerwca ruszyć powinna modernizacja kąpieliska "Ruda"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.