Wiadomości z Rybnika

Wznowiony nabór wniosków do programu "Czyste powietrze"

  • Dodano: 2019-01-21 12:45, aktualizacja: 2019-01-22 08:34

Od poniedziałku, 21 stycznia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wznawia nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze".

W związku z tym przypominamy, że w Rybniku działa punkt konsultacyjny, skierowany do mieszkańców Rybnika, którzy ubiegają się o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze". Można tam uzyskać m. in. porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie. Punkt mieści się  na terenie rybnickiego kampusu, przy ul. Rudzkiej 13/budynek A (budynek przy ulicy, siedziba Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej).

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski w ramach programu „Czyste powietrze” należy składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach:

  • Konsultacje i osobiste składanie wniosków: Katowice, ul. Wita Stwosza 2 (I piętro) w godz. 7.30 do 15.30.
  • Adres do korespondencji – wysyłanie wniosków pocztą na adres: ul, Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice.

O programie "Czyste powietrze"

Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Wznowiony nabór wniosków do programu "Czyste powietrze"


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.