Wiadomości z Rybnika

Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący - weekend na rybnicki

  • Dodano: 2018-06-11 11:00

Od piątku na rybnickich drogach doszło do ponad 20 zdarzeń drogowych.

Policjanci zatrzymali 15 nietrzeźwych kierujących. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

Podczas minionego weekendu na drogach naszego miasta i powiatu doszło dwóch wypadków drogowych oraz kilkunastu kolizji:

  • W sobotę w Rybniku na ulicy Mikołowskiej doszło do potrącenia pieszego. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy kierujący samochodem ciężarowym, 41-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Stanowic potrącił prawidłowo idącego w kierunku centrum Rybnika pieszego. Poszkodowany 28-latek został przewieziony do szpitala.
  • Do kolejnego wypadku doszło w Rybniku na skrzyżowaniu ulicy Bolesława Chrobrego z ulicą 3 Maja. Jak wstępnie ustalili policjanci drogówki kierująca toyotą, 66-letnia mieszkanka Rybnika, jadąc w kierunku ulicy Józefa Piłsudskiego nie dostosowała się do znaku „stop” i doprowadziła do zderzenia z motorowerzystą. Kierujący jednośladem 56-letni rybniczanin został przewieziony do szpitala.

Dokładne okoliczności wypadków zostaną wyjaśnione w prowadzonych przez rybnickich mundurowych, postępowaniach przygotowawczych.

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali także nierzeźwych kierujących:

  • W piątek w Rybniku na ulicy Małachowskiego doszło do kolizji z udziałem motorowerzysty. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy kierujący jednośladem, 17-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Jastrzębskiej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył hyundaia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że kierujący jednośladem jest pod wypływem alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie pół promila alkoholu.
  • Podczas patrolu ulicy Związkowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało w organizmie 48-letniego rybniczanina ponad 2 promile alkoholu.
  • Na ulicy Czecha w Rybniku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujacego. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 52-letniego mieszkańca Rybnika 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskiem do stycznia 2020 r. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.
  • Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni rybniczanin kierujący skodą. Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa na ulicy Wodzisławskiej.
  • W piątek kilka minut po godzinie 23.00, policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na ulicę Mikołowską, gdzie według zgłoszenia miało dość zdarzenia drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący bmw, 20-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, jadąc w kierunku ulicy Wielopolskiej z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, gdzie uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku peugeota, a następnie zjechał na pobocze i uderzył w płot. 20-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast badanie przeprowadzone narkotesterem dało wynik pozytywny, jednak ostatecznie potwierdzi to badanie krwi. Podczas kontroli auta policjanci znaleźli i zabezpieczyli woreczek strunowy z suszem roślinnym. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Rybniccy śledczy prowadzą postępowanie w tej sprawie.


Źródło: KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również