Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Wykład doktora Jacka Kurka

  • Dodano: 2017-11-13 08:15, aktualizacja: 2017-11-13 11:47

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na kolejny wykład doktora Jacka Kurka.

Prelekcja odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 17:00 w sali wykładowej Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny. Temat kolejnego wykładu brzmi: „O Sykstyńskiej Kaplicy, o Janie Pawle II i o Poezji”

Informujemy, że od października 2017 r. wykłady dra Jacka Kurka odbywają się o godzinie 17:00 (środa bez zmian).

Jacek Kurek – historyk, pedagog, popularyzator nauki i sztuki. Adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego. Autor publikacji dotyczących głównie historii Polski doby nowożytnej i czasów najnowszych. Interesuje się dziejami Polski i Śląska, ale także Europy, historią obyczajowości, religii, idei, zagadnieniami związanymi z estetyką i sztuką w wieku XIX i XX oraz przede wszystkim pogranicza. Zwolennik interdyscyplinarnego podejścia do nauki. Eseista, pedagog.

Swoją ogromną wiedzę na temat malarstwa i rzeźby przekazuje rybniczanom podczas cyklu wykładów odbywających się w rybnickiej Bibliotece. Prezentację dzieł malarskich ilustruje dodatkowo muzyką i poezją, zawierając w swoich wykładach elementy filozofii i historii.

W 2015 roku dr Jacek Kurek realizował w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej cykl wykładów „Dialogi mistrzów”, a wcześniej: „Wyobraźnia i poznanie – uwagi o kulturze i malarstwie polskim XIX i XX wieku” (2014/2015), „Tajemnica i poznanie – uwagi o kulturze i wyobraźni” (2012/2013).

Uczestnicy wykładów doktora Kurka podkreślają, że spotkania z nim to niezapomniana uczta duchowa, rozwijająca słuchaczy, a renoma tych wykładów przyciąga do Rybnika mieszkańców całego regionu.

Wykład doktora Jacka Kurka

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.