Wiadomości z Rybnika

Wybitni rybniczanie nagrodzeni

  • Dodano: 2021-10-18 07:00, aktualizacja: 2021-10-17 20:59

Pianistka i pedagog Lidia Grychtołówna oraz pianista Piotr Paleczny znaleźli się wśród laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla wybitnych postaci polskiej kultury.

Uroczystość wręczenia statuetek, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury, odbyła się w Warszawie.

Doroczna Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Doroczna Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jest przyznawana od 1997 roku zasłużonym postaciom świata kultury za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie lub w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego. To prestiżowe wyróżnienie pozwala podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Nagroda jest przyznawana w 17 kategoriach: teatr, film, literatura, sztuki wizualne, architektura, taniec, twórczość ludowa, edukacja artystyczna, kultura cyfrowa, upowszechnianie kultury, muzyka, ochrona dziedzictwa kulturowego w Polsce oraz ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, design,  całokształt twórczości oraz mecenas kultury. Specjalna kategorię stanowi Nagroda im. Tomasza Merty „Między literaturą a historią” za książkę historyczną.

Więcej informacji o gali wręczenia nagród

Wybitni rybniczanie nagrodzeni / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również