Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Wszystkie Strony Basketu

• Dodano: 2011-09-23 14:45

W dniach 16 – 18 września 2011 w Cieszynie odbył się Festiwal Koszykówki w którym wzięła udział również drużyna Młodzików Starszych MKKS RYBNIK. Zaznaczyć należy fakt, iż turniej ten był niezwykle mocno obsadzony, a występujące w nim drużyny prezentowały wysoki poziom.

W grupie A zmierzyły się: UKS Czarodzieje z Bielan Warszawa, Astoria Bydgoszcz, KS MOSIR Cieszyn i MKKS Rybnik. Natomiast w grupie B rywalizowały: Polonia Warszawa, WKS Śląsk Wrocław, MKS Września oraz GTK Gliwice.

Nasi chłopcy pierwszego dnia turnieju rozegrali trzy mecze. W pierwszym z nich pokonali Czarodziejów z Bielan Warszawa 65 – 22. W kolejnym meczu udowodnili swoją wyższość nad drużyną Astorii Bydgoszcz wygrywając 77 – 41. W kolejnym meczu na młodzików z Rybnika czekało większe wyzwanie, mianowicie starcie z lokalnym rywalem w derbach Śląska, mecz z gospodarzem turnieju KS MOSIR Cieszyn. Spotkanie to od początku było niezwykle zacięte, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Ta zawziętość w zawodnikach obydwu drużyn spowodowała iż w regulaminowym czasie gry mecz nie został rozstrzygnięty, tak więc obydwie drużyny musiały rozegrać dogrywkę, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero w drugiej dogrywce gospodarze osiągnęli przewagę i pokonali rybnickich koszykarzy po dwóch dogrywkach: 91 – 79. Zauważyć jednak trzeba iż MKKS Rybnik rozegrał spotkanie z Cieszynem od razu po meczu z Bydgoszczą, dlatego też chłopcy mieli prawo być bardziej zmęczeni od rywala, co spowodował porażkę w drugiej dogrywce po niezwykle zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu.

Następnego dnia Rybniczanie rozegrali dwa mecze, stawką pierwszego z nich był awans do strefy medalowej, a przeciwnikiem był MKS Września. Ten mecz pomimo słabego początku, nasi koszykarze również zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść, a wynik końcowy brzmiał 61 – 40 dla rybnickiego MKKS-u. W kolejnym sobotnim meczu przyszedł czas na starcie z bardzo renomowanym rywalem – MKS Śląsk Wrocław. Po nerwowym początku nasi chłopcy zdołali się otrząsnąć i do przerwy remisowali 26 – 26. I pewnie gdyby nie kilka błędów w trzeciej kwarcie w której rywale osiągnęli już 13 pkt. przewagi Rybniczanie daliby radę odnieść zwycięstwo lecz na nie zwyczajnie zabrakło czasu. Pomimo szalonego pościgu naszych młodych koszykarzy nie udało się odnieść zwycięstwa i spotkanie zakończyło się wynikiem 57 – 64 dla Wrocławia. Trzeba jednak powiedzieć że młodzi Rybniczanie pokazali w tym meczu duże umiejętności i spory charakter oraz serce do walki. Porażka ta oznaczała że w niedzielę w meczu o 3 miejsce w turnieju MKKS Rybnik po raz kolejny zmierzy się z drużyną z Cieszyna.

Niedzielne spotkanie o 3 miejsce zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Obydwie drużyny podeszły do spotkania niezwykle skoncentrowane, trybuny wypełnione były tłumami kibiców, a wśród nich znajdowali się również przedstawiciele rybnickiej publiczności którzy przez cały mecz wspierali swoich ulubieńców. Meczowi towarzyszyła oprawa rodem z NBA, co dodawało spotkaniu dodatkowego smaczku. Jednak u naszych koszykarzy widać było już nawarstwiające się zmęczenie, co spowodowało że już w pierwszej kwarcie gospodarze osiągnęli 9 pkt. przewagi, a przewaga ta utrzymywała się przez cały mecz. Pomimo ambitnej postawy, agresywne obrony gracze MKKS-u nie byli w stanie odrobić strat, gdyż zwyczajnie było u nich widać brak sił. Ostateczny wynik wynosił 60 – 47 dla gospodarzy. I ostatecznie MKKS Rybnik zajął IV miejsce w turnieju. Naszej drużynie należą się słowa pochwały za walkę w tym meczu, jak i całym turnieju. W przerwie meczu odbył się również pokaz umiejętności operowania dwoma piłkami, podczas którego ochotnicy którzy powtórzyli wskazane ćwiczenia otrzymywali nagrody. Doskonale z tymi zadaniami poradził sobie zawodnik naszej drużyny Michał Drybański, który w zamian otrzymał worek z upominkami od organizatorów. Turniej był również wspaniałą lekcją dla naszych koszykarzy, którzy po turnieju sami powiedzieli: „teraz już wiemy nad czym popracować oraz że z jeszcze większym zaangażowaniem musimy podejść do treningów” te słowa były z pewnością jednym z największych sukcesów szkoleniowych osiągniętych na tym turnieju.

W naszej drużynie wystąpiło 18 zawodników, co świadczy o sporych możliwościach Młodzików Starszych z MKKS-u RYBNIK, a byli to: Kondys Piotr, Sot Oskar, Olech Przemysław, Student Wojciech, Smyczek Piotr (kapitan), Mazur Andrzej, Pelc Jakub, Paniuk Kamil, Kretek Sebastian, Krasucki Miłosz, Drybański Michał (’99), Stróżczyk Jakub (’99), Salamon Adam, Mandrysz Oskar, Swoboda Patryk, Piontek Marek, Cichaczewski Bartosz i Kuwaczka Krzysztof.

Wszyscy zawodnicy naszej drużyny zasługują na pochwałę po całym turnieju, ponieważ zaprezentowali na boisku wysokie umiejętności oraz ogromną wolę walki. Najlepszym obrońcą w naszej drużynie był Wojtek Student, najlepszym punktującym Piotrek Kondys, a kapitan Piotrek Smyczek w decydujących momentach trafiał za 3 punkty.