Wiadomości z Rybnika

Włamywacze w rękach Policji

  • Dodano: 2017-11-29 07:45, aktualizacja: 2017-11-29 07:57

Kryminalni z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach namierzyli i rozliczyli z przestępczej działalności dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do placówek handlowych oraz zniszczenie mienia. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 20-letnim mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zajmowali się sprawą kradzieży z włamaniem do czterech placówek handlowych na terenie miasta, do których doszło w październiku br. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawców było dwóch. Włamywali się do lokali i kradli pozostawione tam pieniądze. Podczas wykonywania czynności w tej sprawie śledczy ustalili tożsamość jednego z mężczyzn, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. 20-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn został zatrzymany.

Kilka dni później zatrzymano drugiego z podejrzanych, którym również okazał się 20-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie każdemu z nich 4 zarzutów - kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni oszacowali poniesiony straty na sumę blisko 4 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.