Wiadomości z Rybnika

Włamania na terenie siłowni zakończone. Para złodziei została zatrzymana!

  • Dodano: 2022-12-09 07:00, aktualizacja: 2022-12-08 23:55

Kryminalni z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach we współpracy z policjantami z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali złodziejski duet, podejrzany o kradzież z włamaniem. Łupem złodziei, którzy włamali się do byłej siłowni padły torby sportowe, rakiety do gry, hantle, stepy oraz inne przedmioty o wartości ponad 26 tysięcy złotych.

Złodzieje na siłowni

Do włamań do byłej siłowni na terenie Rybnika doszło w okresie od 1 do 24 listopada br. Włamywacze podjechali samochodem pod budynek. Następnie kobieta pozostała w aucie i pilnowała na zewnątrz, mężczyzna natomiast włamał się do wnętrza i kradł wszystkie przedmioty, które znalazł w pomieszczeniach. Łupem złodziei padły między innymi: torby sportowe, rakiety do gry, maty do fitnessu, hantle wraz z obciążnikami, stepy do ćwiczeń, ale również krzesła barowe, biurka, głośniki, komputery, buty, odzież, a nawet pralka. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Podczas wykonywania czynności w tej sprawie, śledczy ustalili osoby, mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. Okazało się, że złodziejski duet wystawiał skradzione przedmioty na portalach internetowych. W wyniku czynności policjanci zatrzymali podejrzanych o przestępstwo. 37-letni mężczyzna oraz 32-letnia kobieta usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem i przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara od roku do dziesięciu lat  pozbawiania wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również