Wiadomości z Rybnika

Wizyta uczniów z Ostrawy

  • Dodano: 2014-06-04 08:30, aktualizacja: 2014-06-03 21:50

28 maja 2014 roku Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku gościło 27 uczniów i troje nauczycieli ze szkoły Zakladni Skola, a Materska Skola w Ostrava-Svinov. Przyjechali oni poznać naszą szkolną społeczność oraz zgromadzić informacje o roślinności okolicznych łąk i lasów. Takie zadanie stawia przed nimi projekt przyrodniczy, jaki aktualnie realizują.


Naszym czeskim gościom zaproponowaliśmy zatem spacer, w czasie którego mogli podziwiać i zbierać trawy, kwiaty, liście z drzew i krzewów, które później będą podstawą stworzenia zielnika. Jako cel naszej wyprawy wybraliśmy lotnisko Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego w Gotartowicach. Chcieliśmy pokazać, że nasza okolica jest nie tylko obfita w roślinność, ale także w inne atrakcje. Po lotnisku oprowadzał nas pan Stanisław Leśniak, jeden z tutejszych szkoleniowców, który ciekawie opowiadał o samolotach, szybowcach, historii i zasadach funkcjonowania aeroklubu. Poznaliśmy również pana Wiesława Dziubę, emerytowanego pilota Polskich Linii Lotniczych Lot, modelarza, który ma na swym koncie tytuł Mistrza Świata Modeli Latających. Jego opowieści o sekcji modelarskiej i jej sukcesach bardzo zainteresowały uczestników wycieczki, którzy dowiedzieli się, że są pierwszą zagraniczną grupą zwiedzającą lotnisko

.  
Uczniowie i nauczyciele z Ostrawy wracali do swojej szkoły pełni wrażeń i miłych wspomnień. Obiecali, że wszyscy chętnie do nas wrócą, aby poznać inne atrakcje rybnickiej ziemi.
 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tomasz

    Mój syn był na tej wycieczce w Ostrawie .... i to całkowicie za darmo. Brawo G7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.