Wiadomości z Rybnika

W Rybniku powstaje Dom Dla Samotnych Rodziców z Dziećmi

  • Dodano: 2020-08-19 10:30

W Rybniku powstaje placówka, w której schronienie, pomoc i wsparcie mają otrzymać samotni rodzice. Mowa nie tylko o samotnych matkach z dziećmi, lecz również ojcach samotnie wychowujących swoje pociechy czy opiekunach prawnych, którzy często takiej pomocy potrzebują.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Ośrodek będzie posiadał wszystko co niezbędne – udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, pokoje socjalne, w tym bawialnię dla dzieci oraz rozwiniętą strefę wypoczynku i kuchnię. Samotni rodzice będą mogli spędzić w ośrodku rok. Infrastruktura miejsca i czas mają pomóc w adaptacji do życia i osiągnięcia samodzielności. Dotychczas w oddziale interwencji kryzysowej Ośrodka Pomocy Społecznej, takie osoby mogły spędzić tylko 3 miesiące, co nie dawało odpowiednich perspektyw na przyszłość.

– Ja myślę, że ten okres właśnie roku, to jest taki czas, to jest taki czas do pracy, do zapewnienia różnego rodzaju wsparcia psychologicznego, do podnoszenia kompetencji tych rodziców bo niejednokrotnie, jakby są braki, z którymi oni też wyrastali z rodziny pierwotnej, to jest też taka możliwość pod tym względem im pomóc – mówi Anna Sowik-Złotoś, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.

I na taką pomoc w Rybniku liczy wielu, choć miejsc w samym ośrodku będzie tylko dla piętnastu osób z dziećmi. Dom Dla Samotnych Rodziców z Dziećmi kosztuje miasto prawie 2,5 miliona złotych. Rozpoczęte w styczniu tego roku prace mają się zakończyć w listopadzie. Po nowym roku powinni się wprowadzić pierwsi mieszkańcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.