Wiadomości z Rybnika

W Rybniku powstaje Dom Dla Samotnych Rodziców z Dziećmi

  • Dodano: 2020-08-19 10:30

W Rybniku powstaje placówka, w której schronienie, pomoc i wsparcie mają otrzymać samotni rodzice. Mowa nie tylko o samotnych matkach z dziećmi, lecz również ojcach samotnie wychowujących swoje pociechy czy opiekunach prawnych, którzy często takiej pomocy potrzebują.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Ośrodek będzie posiadał wszystko co niezbędne – udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, pokoje socjalne, w tym bawialnię dla dzieci oraz rozwiniętą strefę wypoczynku i kuchnię. Samotni rodzice będą mogli spędzić w ośrodku rok. Infrastruktura miejsca i czas mają pomóc w adaptacji do życia i osiągnięcia samodzielności. Dotychczas w oddziale interwencji kryzysowej Ośrodka Pomocy Społecznej, takie osoby mogły spędzić tylko 3 miesiące, co nie dawało odpowiednich perspektyw na przyszłość.

– Ja myślę, że ten okres właśnie roku, to jest taki czas, to jest taki czas do pracy, do zapewnienia różnego rodzaju wsparcia psychologicznego, do podnoszenia kompetencji tych rodziców bo niejednokrotnie, jakby są braki, z którymi oni też wyrastali z rodziny pierwotnej, to jest też taka możliwość pod tym względem im pomóc – mówi Anna Sowik-Złotoś, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku.

I na taką pomoc w Rybniku liczy wielu, choć miejsc w samym ośrodku będzie tylko dla piętnastu osób z dziećmi. Dom Dla Samotnych Rodziców z Dziećmi kosztuje miasto prawie 2,5 miliona złotych. Rozpoczęte w styczniu tego roku prace mają się zakończyć w listopadzie. Po nowym roku powinni się wprowadzić pierwsi mieszkańcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również