Wiadomości z Rybnika

W Rybniku otwiera się most nad Rudą

  • Dodano: 2023-11-27 10:30

Dziś (poniedziałek, 27 listopada) przed godz. 17.00 zostanie otwarty dla ruchu nowy most nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej (DW925). Tym samym kierowcy nie będą musieli już korzystać z wyznaczonych wcześniej objazdów.

Otwarcie mostu nad rzeką Rudą

Nowy most ma długość 18 metrów i szerokość ponad 16,5 metra. Na dojeździe do obiektu wykonawca wykonał m.in. kanalizację deszczową, zabudował urządzenia podczyszczające oraz nową konstrukcji drogi na długości 78 m wraz z chodnikami.

Przypomnijmy, że prace prowadzone na ulicy Mikołowskiej od lutego br. obejmowały przebudowę dwóch obiektów: wiaduktu drogowego, nad zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej w dzielnicy Kamień (oddany do użytku 10 listopada br.) oraz mostu nad Rudą w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonało wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o.  ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Na realizację inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również