Wiadomości z Rybnika

W Rybniku odbędzie się globalny konkurs dla programistów

  • Dodano: 2018-11-08 12:15

Już w piątek 16 listopada odbędzie się 29 edycja międzynarodowego konkursu dla programistów Coding Contest. Rywalizacja jest prawdziwie globalna, od Barcelony po Wiedeń, od Pretorii w RPA po Pilzno. Jedną z lokalizacji konkursu jest Rybnik, a dokładniej siedziba ALAN Systems.

Konkurs ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każdy, choć oczywiście bez pewnej dozy wiedzy z zakresu programowania się nie obejdzie. Konkurs odbywa się w kilkudziesięciu lokalizacjach na całym świecie. W ostatniej edycji wzięło udział około 3000 osób.

Jak wyjaśnia Sylwia Mazurek, marketing manager ALAN Systems konkurs jest szansą na zdobycie międzynarodowej sławy w środowisku.

Prawie trzydzieści edycji, globalny zasięg i możliwość zmierzenia się z najlepszymi programistami na świecie czynią Coding Contest jedną z najważniejszych imprez tego typu – mówi. Wybór Śląska jako jednej z lokalizacji nie jest przypadkowy. Realizacja projektów w krajach Europy Zachodniej, ilość kontaktów, a przede wszystkim jakość tworzonych aplikacji i rozwiązań powoduje, że nasi programiści są rozpoznawalni dlatego zaproszenie nas do współorganizacji nie jest zaskoczeniem – wyjaśnia Sylwia Mazurek.

Konkurs to cykl zadań programistycznych do rozwiązania. Liczy się szybkość i jakość realizacji poszczególnych z nich. Można mierzyć się z nimi pojedynczo lub w trzyosobowych zespołach. Uczestnictwo jest darmowe.

Edycja rybnicka to miejsce dla 20 osób w siedzibie ALAN Systems. Chętnym oferujemy stanowisko do pracy, dostęp do internetu oraz coś na ząb i do picia – mówi Sylwia Mazurek. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc lepiej się pospieszyć. Rejestracja przebiega pod hasłem kto pierwszy ten lepszy więc im szybciej dokona się zapisu tym większa szansa na udział – dodaje.

29 edycja Coding Contest rozpocznie się 16 listopada w piątek o 15.00 i potrwa 4 godziny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również