Wiadomości z Rybnika

W poszukiwaniu Nowej Turcji - spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Agnieszką Rostkowską

  • Dodano: 2021-11-17 06:30, aktualizacja: 2021-11-16 21:41

"Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku" to cykl cotygodniowych spotkań podróżniczych w Rybniku.

Zapraszają na nie Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek (ul. Św. Jana 2) w każdy wtorek o godz. 19-tej. Wstęp to jedyne 10 zł/os.

30 listopada 2021 r. odbędzie się prezentacja dziennikarki i podróżniczki Agnieszki Rostkowskiej pt. „W poszukiwaniu Nowej Turcji".

To będzie opowieść o Turcji, jakiej nie znamy. Piękne widoki będą w niej jedynie dodatkiem do spotkań z niezwykłymi ludźmi. Wejdziemy do ich domów, by opowiedzieli nam o zmianach, które od kilku lat wstrząsają ich krajem. Naszą przewodniczką będzie Agnieszka Rostkowska - autorka reporterskiej książki „Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji", którą będzie można nabyć z autografem podczas spotkania.  

Razem z nią usiądziemy nad Bosforem, by wsłuchać się w uliczną muzykę, z której słynie Stambuł. Pojedziemy też w odległe, najmniej odwiedzane przez turystów regiony. Między innymi na południowy wschód, gdzie poznamy Lisę, postrzeganą w całym kraju jako symbol kobiecej siły, a także na syryjskie pogranicze, gdzie Muhammad opowie nam, jak produkuje się najsłynniejsze mydło świata. Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieść o Turcji widzianej oczami jej mieszkańców. - zapewnia Żółty Młynek.

Bohaterka spotkania

Agnieszka Rostkowska - niezależna dziennikarka i podróżniczka, była korespondentka polskich mediów w Turcji. Relacjonowała m.in. masowe protesty, wydarzenia po próbie wojskowego zamachu stanu, a nawet festiwal zapasów wielbłądów na dalekiej prowincji. Zawsze w centrum bliskowschodnich wydarzeń, swoje zdjęcia i reporterskie opowieści od lat prezentuje na festiwalach podróżniczych oraz w instytucjach kultury w całej Polsce. Obecnie współpracuje m.in. z  "Przekrojem", "Tygodnikiem Powszechnym", tygodnikiem "Polityka", "Gazetą Wyborczą" i portalem OKO.press. Autorka reporterskiej książki o Turcji "Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji", która ukazała się jesienią 2020 r. nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Wstęp na prezentację podróżniczą za jedyne 10 zł/os. Płatność na miejscu w bufecie Klubokawiarni Żółty Młynek.

Organizacją spotkań podróżniczych w rybnickim Żółtym Mlynku zajmuje się Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.

W poszukiwaniu Nowej Turcji - spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Agnieszką Rostkowską / fot. Żółty Młynek

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również