Wiadomości z Rybnika

W minioną sobotę na rybnickich drogach zginęły dwie osoby

  • Dodano: 2019-04-15 13:15

W pierwszym zdarzeniu 75-latka została potrącona przez samochód. Pomimo ciężkiej walki o jej życie zmarła w szpitalu. Drugi wypadek miał miejsce w Lyskach, gdzie młody kierowca zginął po uderzeniu w drzewo. Policjanci prowadzą czynności, które pozwolą na wyjaśnienie przyczyn tych tragicznych zdarzeń. Dwie osoby poniosły śmierć w wypadkach, do których doszło w ubiegłą sobotę.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o 9:00 na ulicy Kościuszki w Rybniku, w rejonie przejścia dla pieszych

75-latka została potrącona przez kierującego volkswagenem passatem. Kobieta odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Wieczorem otrzymaliśmy informację o zgonie 75-latki. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie udało się uratować jej życia. Kierowca był trzeźwy.

Do drugiego wypadku doszło wieczorem na ulicy Dworcowej w Lyskach

Dwóch młodych mężczyzn jechało volkswagenem polo w kierunku centrum Lysek. W pewnym momencie pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 19-letni kierowca zginął na miejscu. Pasażer doznał obrażeń, które nie zagrażały jego życiu. Został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Zabezpieczono również pojazd, który brał udział w wypadku. Policjanci będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności obu tych tragicznych zdarzeń.

Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. A także, by zachować uwagę przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ostrzega również pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również