Wiadomości z Rybnika

W krainie pierzastego węża - podróż po Meksyku. Spotkanie podróżnicze w Rybniku

  • Dodano: 2022-06-10 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 18:42

Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek gorąco zapraszają we wtorek 14 czerwca 2022 r. o godz. 19 na prezentację podróżniczą Katarzyny Kasperek pt. "W krainie pierzastego węża - podróż po Meksyku”.

Podróż po Meksyku

Ty razem wybierzemy się w nietypową i odległą podróż na inny kontynent. Każda podróż wyostrza umysł, intelekt i zdolności do odnajdywania nietuzinkowości i odrębności tkwiących w kulturach. Podróżować warto wybierając kierunki, których klimat dostarczy nam przyjemności a forma zbliży do aktywności, które kochamy. Podróże pozwalają nam spełniać marzenia.

Jednym z tych w Meksyku była chęć poznania rodzimego przepisu na tortillę i zabawa z delfinami u wybrzeży Acapulco. Dlatego podróż rozpoczniesz, wzorem innych podróżników, w kuchni meksykańskiej. Dowiesz się co może nam zaszkodzić a co połechce nasze europejskie gusta. Dobra przekąska z wyśmienitą salsą - zawsze poprawi nam nastrój. Wybrzeże Pacyfiku kusi złocistymi plażami, osadzonymi na tle porośniętej tropikalną roślinnością wzgórz. Odwiedzimy zatem najpopularniejszy kurort Acapulco dowiesz się czym różni się strefa złota od srebrnej i jak wybrać miejsce na udany urlop z rodziną.

Jednakże każda podróż tworzy wyzwania, zaprzecza temu co wiemy o kraju, do którego jedziemy. Zastane na miejscu warunki potrafią zmienić plany podróżnicze i rzucić nas w obszar ulewnych deszczy gdzie miłe i spokojne plaże z wizytówek stają się potworami uniemożliwiającymi odpoczynek.

Jak wygląda huragan, błotne lawiny, litry stojącej wody na ulicach miast i jak sobie radzą z tym zwykli ludzie. Posłuchamy także muzyki Mariachi, pobawisz się w podłączanie do prądu w ramach zabaw meksykańskich, dowiemy się wszystkiego o prawdziwych i imitowanych wyrobach ze srebra. Zapłacisz myto. Odwiedzisz Mexico City, wstąpimy do największego muzeum archeologicznego spośród 500, które są dla nas dostępne. Zobaczysz świątynie w kształcie piramid, gigantyczny kamienny kalendarz, który został stworzony w przez starożytnych Azteków, posłuchasz o bogach, którzy do tej pory sprowadzają deszcz, ustawiają słońce w zenicie, zsyłają miłość i dzieci. Zobaczysz lataczy i inne magiczne rytuały, których jest tu ponad 40. Otoczy nas dym z kadzidła, witki ziół i gałązek oraz dźwięk niezapomnianych piszczałek. Dowiesz się jak meksykanie żyją i jak planują swój własny pogrzeb..

Katarzyna Kasperek - autorka tekstów podróżniczych w Polska Press Strona Podróży i Dzienniku Zachodnim. Strona Podróży to poradnik i przewodnik, który pokazuje walory miejsc w Polsce i za granicą, które są ciekawe ze względów turystycznych i pozwalają na rodzinne podróżowanie z odkrywaniem regionalnych smaków, barw kultury, śladów historii i krajobrazów różnych zakątków na ziemi. Miejsce to zrzesza entuzjastów podróżowania i ciekawych świata czytelników. Podróżniczka. Z pasją dzieli się obrazami z miejsc, które odwiedza i opowiada o swoich doświadczeniach na temat kultury, zabytków i poznanych ludzi. Odkrywa i pokazuje Górny Śląsk, miejsce, w którym urodziła się, mieszka i pracuje. Należy do regionalnego stowarzyszenia Wrazidlok. Wrazidloki to istoty ciekawe świata, gotowe do długotrwałych poszukiwań, stęsknione do opowieści i tych słuchanych, i tych opowiadanych. Na co dzień konsultant i mentor biznesu, wykładowca uczelni wyższej i przedsiębiorca.

Organizacja spotkań podróżniczych w ŻM - Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.

  • PODRÓŻNICZY ŻÓŁTY MŁYNEK
  • Rybnik, 14 czerwca 2022 r. o godz. 19.00
  • Katarzyna Kasperek - „W krainie pierzastego węża - podróż po Meksyku”.
  • Wstęp - 10 zł/os.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również