Wiadomości z Rybnika

Uwaga kierowcy! Zamknięcie skrzyżowania Storczyków-Energetyków w Rybniku

 • Dodano: 2023-08-03 10:45

Od poniedziałku, 7 sierpnia br. na ok. miesiąc planowane jest zamknięcie skrzyżowania ulic Storczyków - Energetyków. Oznacza to objazdy i istotne zmiany w kursowaniu autobusów, zwłaszcza w okolice szpitala specjalistycznego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Prace budowlane na skrzyżowaniu skutkować będą brakiem możliwości przejazdu autobusów ulicą Energetyków, dlatego na czas zamknięcia drogi (tj. do końca sierpnia) wprowadzone zostają zmiany rozkładów jazdy.

 • linia 3 zamiast do dworca autobusowego pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą przystanków przy ul. Rudzkiej
 • linia 6 zamiast do dworca autobusowego także pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą przystanków przy ul. Rudzkiej (autobus pojedzie ulicą Rudzką od ul. Jana Kotucza)
 • linia 24 zamiast ulicami Rudzką i Energetyków pojedzie ulicą Góreckiego i Budowlanych, a następnie podjedzie pod szpital wojewódzki (obsługa tymczasowego przystanku bezpośrednio przy szpitalu)
 • linia 33 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo ulicą Budowlanych (po nawróceniu na Rondzie Mazamet) i Góreckiego; przystanek Orzepowice Rondo, obsługa stanowisk przy ul. Góreckiego
 • linia 48 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką pojedzie do Rybnickiej Kuźni ulicą Budowlanych (po nawróceniu na Rondzie Mazamet) i Góreckiego; przystanek Orzepowice Rondo, obsługa stanowisk przy ul. Góreckiego
 • linia A zamiast na ulicę Rudzką pojedzie po dojeździe do dworca autobusowego i nawrocie do szpitala wojewódzkiego (obsługa tymczasowego przystanku bezpośrednio przy szpitalu)

Aby zapewnić dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3, na okres zamknięcia drogi zaplanowano dodatkowo:

 • kursowanie linii A w niedziele, z rozkładem jazdy takim jak w soboty
 • dodatkowe, wzmacniające kursy linii 24 na skróconej trasie, tj. pomiędzy Placem Wolności a szpitalem.

Warto pamiętać, że godziny odjazdów mogą ulec drobnym, kilkuminutowym przesunięciom, co jest związane z wydłużeniem czasów przejazdu na wybranych liniach.

Wyznaczone objazdy dla samochodów:

 • objazd szpital wojewódzki: ulica Rudzka przez rondo na skrzyżowaniu ulic Rudzka - Podmiejska - Góreckiego, ulica Góreckiego przez rondo Orzepowickie i rondo Solidarności, ulica Budowlanych przez rondo Mazamet, ulica Żołędziowa, ulica Energetyków;
 • objazd Gliwice, Rudy: ulica Budowlanych przez rondo Mazamet do ronda Solidarności.

Rozbudowa ul. Storczyków

W dzielnicy Orzepowice trwa budowa i rozbudowa ul. Storczyków, połączona z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków. Inwestycja połączy rondo Orzepowickie i ulicę Góreckiego z ulicą Energetyków, ułatwiając dojazd do zlokalizowanego nieopodal Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3.

W obrębie skrzyżowania Energetyków -Storczyków powstanie sygnalizacja świetlna oraz  zostanie zabudowane  doświetlenie przejść dla pieszych. Z kolei nowy, ponad 200-metrowy fragment drogi powinien też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej.

Prace prowadzi wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 15,8 mln zł. Termin zakończenia budowy drogi zaplanowano na początek października 2023 roku. Na „Budowę i rozbudowę ul. Storczyków w Rybniku wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków (łącznik ul. Góreckiego - Energetyków) miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości blisko 6,4 mln zł.

Uwaga kierowcy! Zamknięcie skrzyżowania Storczyków-Energetyków w Rybniku / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również