Wiadomości z Rybnika

Uszkodziła zaparkowane auto i uciekła. Była nietrzeźwa

  • Dodano: 2018-02-20 10:30

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali kierującą, która uciekła z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że powodem tej ucieczki był stan trzeźwości. 

Badanie na alkomacie wykazało u 56-letniej mieszkanki Rybnika 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, do którego doszło w Rybniku na Osiedlu Południe. Mundurowi ustalili, że kierująca fordem uderzyła w prawidłowo zaparkowany samochód, po czym uciekła z miejsca zdarzenia. Świadek przekazał pokrzywdzonej numery rejestracyjne forda. Policjanci ustalili dane właściciela pojazdu i chwilę później zatrzymali sprawcę kolizji. Szybko okazało się, co było powodem ucieczki kierującej z miejsca zdarzenia. Badanie trzeźwości 56-letniej mieszkanki Rybnika wykazało w jej organizmie 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnej kierującej mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz jej sprawą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.