Wiadomości z Rybnika

Urząd Skarbowy w Rybniku wystawił na licytację pokaźny zestaw biżuterii!

  • Dodano: 2023-10-20 11:30

Na licytację w Urzędzie Skarbowym w Rybniku trafił duży zestaw damskiej i męskiej biżuterii. Jej wartość wyceniono na 45 tys. zł. Cenę wywołania ustalono na połowę tej kwoty.

Zestaw biżuterii na licytację w Rybniku

Biżuteria należy do osoby fizycznej, która zajmowała się sprzedażą tego typu produktów. Licytowane przedmioty to przede wszystkim kolczyki, pierścionki, wisiory, łańcuszki, bransolety, również biżuteria srebrna, obrazki, pamiątki komunijne i tzw. drzewka szczęścia. Jak podają urzędnicy, cały zestaw liczy niemal 1 tys. elementów.

To drugie podejście do sprzedaży ruchomości. Przy pierwszej próbie nie zgłosił się żaden chętny. W drugiej licytacji cena wywołania wynosi 22,5 tys. zł, czyli połowę wartości przedmiotu postępowania, który wyceniono na 45 tys. zł.

Licytacja odbędzie się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Rybniku 24 października br. o godz. 12. Ruchomość będzie można oglądać tylko w tym dniu od godz. 10 do 11:30. Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium w wysokości 4,5 tys. zł.

Biżuteria to standardowy przedmiot licytacji, jednak urzędy skarbowe również prowadzą sprzedaż mniej oczywistych ruchomości. Ostatnie postępowania dotyczyły m.in. maszyn dziewiarskich, tamponiarki (maszyna do druku tamponowego), skutera wodnego, zgrzewarki automatycznej, przecinarki plazmowej, komputerowego analizatora diagnostycznego do pomiaru drgań maszyn wirujących. Na licytacje także trafiały: prasa hydrauliczna, samochód pogrzebowy, narzędzia endoskopowe, szafa chłodnicza do kwiatów czy koparka.

Również wśród nieruchomości znajdują się wyjątkowe pozycje. W pierwszym kwartale tego roku KAS wystawiła na sprzedaż teren dawnego browaru Kmicic w Częstochowie.

Urząd Skarbowy w Rybniku wystawił na licytację pokaźny zestaw biżuterii! / fot. KAS

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również