Wiadomości z Rybnika

Uratuj z nami NASZ mały WIELKI CUD - Charytatywny Koncert

  • Dodano: 2018-11-01 07:45, aktualizacja: 2018-10-31 11:20

Uratuj z nami NASZ mały WIELKI CUD! Charytatywny Koncert dla Martynki w piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 18.00.

BĄDŹCIE Z NAMI - RAZEM DAMY RADĘ!

Wystąpią: Magda Anioł, Chwila Nieuwagi, Są Stąd, Michał Steciak z The Voice of Poland, Kawa z Mlekiem, raper Tomasz Bek-on Bernacki, Formacja Taneczna BISS.

Gorąco zapraszamy na koncert, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie Martynki (chemioterapia połączona z immunoterapią ANTY-GD2). Jest to terapia, która w tej formie nie oferowana w Polsce, wykonuje ją jedynie klinika w Niemczech, a jej koszt 1,6 mln złotych.

Na koncercie będzie możliwość zakupu cegiełek umożliwiających wsparcie Martynki a także wylosowanie jednej z nagród. Będzie także możliwość wylicytowania super „fantów”, oraz nabycia przedmiotów na kiermaszu.

Przyjdź posłuchaj dobrej muzyki, napij się kawy, zjedz pyszne ciasto, porozmawiaj z fantastycznymi ludźmi a co najważniejsze w tym dniu pomóż nam ratować nasz Mały Wielki CUD - Martynkę Kaczmarek "Słonko z onko".

Nazwa strony FB, gdzie można uzyskać wszelkie infomracje o Martynce jak i o formach pomocy dla niej: Martynka Kaczmarek - Nasz Mały Wielki CUD kontra Neuroblastoma.

Prosimy zarówno o modlitwę jak i o pomoc finansową, przypominamy trwają zbiórki na:
www.kawalek-nieba.pl/martynka-kaczmarek
www.siepomaga.pl/walka-martynki
Aukcje charytatywne odbywają się na:
https://charytatywni.allegro.pl/listing… 
na FB: Martynka Kaczmarek - Nasz Mały Wielki CUD kontra Neuroblastoma
Można także wysyłać SMS na numer: 72365 o treści: S13657, koszt SMS-a to 2,46 zł brutto (w tym VAT)
„WALCZYMY O MARTYNKĘ” - wpłata na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
TYTUŁEM: "1853 pomoc dla Martynki Kaczmarek"
Aby przekazać 1% podatku dla Martynki należy w formularzu PIT wpisać: KRS 0000382243 oraz w rubryce 'Informacje uzupełniające': cel szczegółowy 1% wpisać: "1853 pomoc dla Martynki Kaczmarek"
DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

Martynka urodziła się 12 lipca 2014 r., szybko skradła serca rodziców i dziadków. Wspaniale się rozwijała, była pogodną, ciekawą świata dziewczynką, wszędzie było jej pełno, napełniała cały dom swoją radością. We wrześniu ubiegłego roku Martynka zaczęła uczęszczać do przedszkola, i tu  nawracające przeziębienia skutkowały leczeniem. W wyniku badań okazło się, że ma powiększoną wątrobę, w rybnickim szpitalu USG wykazało 5,5 centymetrowy guz na nadnerczu i ogromny, bo aż 10 centymetrowy przerzut do wątroby!  Na oddziale  Onkologii Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach gdzie przebywała w marcu tego roku, zdiagnozowano NEUROBLASTOMA IV stopnia, nowotwór złośliwy nadnercza lewego z przerzutami do wątroby, płuc, kości i szpiku w najwyższym stopniu zaawansowania klinicznego. Ojciec Martynki na stałe przebywa z nią w szpitalu. Matka w chwili, gdy Martynka rozpoczęła leczenie, była w 16 tygodniu zagrożonej ciąży, ale do 39 tygodnia ciąży codziennie dojeżdżała, aby choć po kilka godzin pobyć ze swoją ukochaną córeczką.

Martynka w czasie leczenia przeszła bardzo intensywną chemioterapię „RAPID COJEC”, oraz dwa dodatkowe cykle chemioterapii „TVD”. W szpitalu uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu udało się pobrać i zabezpieczyć komórki macierzyste, które być może zostaną wykorzystane na dalszym etapie leczenia. Na początku września usunięto pierwotny guz nadnercza. Martynka dzielnie znosi leczenie a uśmiech znika z jej twarzy jedynie, gdy walczy z bólem.

Niestety kolejne badania wykazują, że choroba nie cofa się a utrzymuje. Dużym problemem jest tu wątroba, która jest bardzo zajęta przez nowotwór (na tę chwilę zmiana jest nieoperacyjna) a także mnogość zmian w kośćcu. Jedynym sensownym zaproponowanym ratunkiem jest chemioterapia połączona z immunoterapią ANTY-GD2. Jest to terapia, która w tej formie nie jest oferowana w Polsce, wykonuje ją jedynie klinika w Greifswaldzie w Niemczech a jej koszt to niecałe 1.600.000 PLN!

Uratuj z nami NASZ mały WIELKI CUD - Charytatywny Koncert

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.