Wiadomości z Rybnika

Unia Europejska unieszkodliwi azbest

  • Dodano: 2018-12-10 12:30

Mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem dotacji na unieszkodliwiane odpadów zawierających azbest zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 17 grudnia, godz. 16.00 w Urzędzie Miasta Rybnika (sala 264).

Miasto Rybnik będzie starało się o pozyskanie dotacji dla osób fizycznych na unieszkodliwiane odpadów zawierających azbest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Planowane dofinansowanie będzie przyznawane w formule grantowej.

Na co można uzyskać dotację?

demontaż z obiektu wyrobów budowlanych zawierających azbest, ich transport, unieszkodliwianie (składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych lub wydzielonej części składowisk odpadów innych niż niebezpieczne) z jednoczesnym przywróceniem stanu obiektu sprzed demontażu z wykorzystaniem fabrycznie nowych materiałów budowlanych niezawierających azbestu, demontaż z obiektu wyrobów budowlanych zawierających azbest, ich transport, unieszkodliwianie (składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych lub wydzielonej części składowisk odpadów innych niż niebezpieczne), transport znajdujących się na nieruchomości wyrobów budowlanych zawierających azbest i ich unieszkodliwianie (składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych lub wydzielonej części składowisk odpadów innych niż niebezpieczne).
Forma wsparcia:

Grant jest wypłacany przez Miasto jako refundacja, po podpisaniu umowy o powierzenie grantu, zrealizowaniu zadania i akceptacji złożonego wniosku o rozliczenie grantu.

Maksymalna wysokość dotacji:

Wysokość   grantu   będzie wynosić   100 %   kosztów   kwalifikowanych realizacji zadania z zastrzeżeniem, że wartość całkowita dotacji na:

  • demontaż, transport, unieszkodliwianie wyrobów budowlanych zawierających azbest, z wierzchniego pokrycia dachowego oraz/lub z elewacji wraz z niezbędnymi elementami montażowymi i uzupełniającymi w celu przywrócenia stanu obiektu sprzed demontażu z wykorzystaniem fabrycznie nowych materiałów budowlanych niezawierających azbestu, dla budynków mieszkalnych nie może przekroczyć 25 000,00 zł netto a dla pozostałych obiektów nie może przekroczyć 15 000,00 zł netto;
  • demontaż, transport, unieszkodliwianie wyrobów budowlanych zawierających azbest, z wierzchniego pokrycia dachowego oraz/lub z elewacji bez przywrócenia stanu obiektu sprzed demontażu, dla wszystkich obiektów nie może przekroczyć 10 000,00 zł netto,
  • transport i unieszkodliwienie materiałów zawierających azbest z nieruchomości nie może przekroczyć 5 000,00 zł netto.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne,
które odbędzie się w Urzędzie Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2)
17 grudnia br.  o godz. 16.00 w sali nr 264.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również