Wiadomości z Rybnika

Ulgi dla rodzin wielodzietnych

  • Dodano: 2012-07-02 15:15

20 czerwca br. Rada Miasta Rybnika przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie Rybnika programu "Duża Rodzina". Uchwała weszła w życie 1 lipca br.

Strona główna Aktualności Ulgi dla rodzin wielodzietnych 20 czerwca br. Rada Miasta Rybnika przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie Rybnika programu "Duża Rodzina". Uchwała weszła w życie 1 lipca br.

Celem programu jest wsparcie rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych poprzez ułatwienie im dostępu do kultury, rekreacji i sportu oraz innych dóbr i usług.

Program "Duża Rodzina" skierowany jest do:

  • rodzin wielodzietnych, przez które rozumie się rodziny zamieszkujące na terenie miasta Rybnika pod wspólnym adresem, składające się z rodziców (rodzica) lub opiekunów prawnych (opiekuna prawnego), mających na utrzymaniu 3 i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje,
  • rodzin zastępczych bez względu na liczbę dzieci.

Osobom objętym Programem przysługują ulgi polegające na umożliwieniu zakupu indywidualnych biletów wstępu z 50% zniżką na obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku oraz płatne imprezy kulturalne organizowane przez rybnickie instytucje kultury, na podstawie e-karty imiennej wydanej przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Wnioski o wydanie e-karty imiennej będzie można składać w Miejskim Punkcie Sprzedaży Kasa Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku na Placu Wolności.

Uchwała stwarza również możliwość przystąpienia do Programu podmiotom prywatnym prowadzącym działalność gospodarczą. W tym celu należy złożyć stosowną deklarację w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybniku przy ul. Żużlowej 25, w której wskazane zostaną preferencyjne warunki świadczenia usług na rzecz osób objętych Programem.

Szczegółowych informacji na temat programu "Duża Rodzina" udzielają pracownicy Działu Usług Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, ul. Żużlowa 25 (pokój nr 9), tel. 32 422 11 11 wew. 354.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.