Wiadomości z Rybnika

Uderzył w barierki i uciekł. Był nietrzeźwy

  • Dodano: 2017-12-29 08:00, aktualizacja: 2017-12-29 08:12

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali kierującego, który uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że powodem tej ucieczki był stan trzeźwości. Badanie na alkomacie 24-letniego mieszkańca Rybnika wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj, około 21.00, na skrzyżowaniu ul. Budowlanych i Wandy w Rybniku. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zdarzenia zauważyli uszkodzone bariery ochronne oraz porozrzucane elementy pojazdu. Świadkowie zdarzenia powiedzieli policjantom, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna chwilę później został zatrzymany na ul. Wandy. Był pijany. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 24-letniego rybniczanina 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za jazdę na "podwójnym gazie" oraz spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.