Wiadomości z Rybnika

Uczniowie Tygla laureatami Olimpiady Górniczej

  • Dodano: 2016-04-21 10:15
Uczniowie Rybnickiego „Tygla” laureatami 3 miejsca Olimpiady Wiedzy Górniczej „ O Złotą Lampkę”  Finał olimpiady odbył się 14 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Zespole Szkół  w Bieruniu. 
 
 
Po wcześniej przeprowadzonych etapach do finału zakwalifikowało się 6 drużyn. Finał składał się z trzech serii pytań. Pierwsza seria to wyłonienie trzech drużyn z największą ilością punktów. Drużyny z najmniejszą ilością punktów  zajęły  odpowiednio: czwarte, piąte oraz szóste miejsce. Druga seria to wyłonienie dwóch drużyn,  które walczą „O Złotą Lampkę” . Drużyna z najmniejszą ilością punktów zajmuje trzecie miejsce. W drugiej serii pytań drużyna z Rybnika, podobnie jak drużyna z Ornontowic zgubiła jeden punkt zdobywając ex aequo drugie miejsce, więc nastąpiła dogrywka złożona z trzech pytań. Dogrywka jednak  nie rozstrzygnęła wyniku,  ponieważ obie drużyny wyczerpująco  odpowiadały  na  wylosowane pytania. W rezultacie o trzecim miejscu dla rybnickiego „Tygla” zadecydował rzut monetą, ponieważ zgodnie z regulaminem w przypadku braku rozstrzygnięcia wyniku, następuje losowanie miejsca.
 
 
W rezultacie  „Złotą Lampkę” zdobyli gospodarze czyli PZS w Bieruniu, 2 miejsce przypadło ZSP w Ornontowicach, 3 miejsce ZST w Rybniku, 4 miejsce ZSZ w Wodzisławiu Śl., 5 miejsce ZSP nr 2 w Mysłowicach i 6 miejsce Zespół Szkół „Silesia” w Czechowicach Dziedzicach. Drużynę ZST w Rybniku  reprezentował uczeń klasy 3 Tc Wojciech Honisz oraz uczeń klasy 4Ta Paweł Buchalik. Drużynę przygotowywały mgr inż. Ewa Gitner Szrajer 
oraz mgr inż. Małgorzata Kunka.
 
 
GRATULUJEMY!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.