Wiadomości z Rybnika

Uczestnicy półkolonii z wizytą w rybnickiej komendzie

  • Dodano: 2018-02-02 07:45, aktualizacja: 2018-02-03 08:07

Policjantów pełniących służbę w rybnickiej komendzie odwiedzili wczoraj uczestnicy półkolonii. Spotkanie było okazją aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii. Nasi goście mieli też okazję zobaczyć policyjne stanowisko kierowania, poznać pracę mundurowych oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Rybniccy mundurowi od kilku dni prowadzą działania "Bezpieczne Ferie 2018". Oprócz wzmożonych kontroli miejsc grupowania się młodzieży oraz kontroli drogowych pojazdów przewożących najmłodszych na wypoczynek, mundurowi uczestniczą w wielu spotkaniach z dziećmi i młodzieżą.

Wczoraj rybnickich stróżów prawa odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach. Nasi mali goście zwiedzili budynek komendy. Zobaczyli dyżurkę – najważniejsze miejsce każdej jednostki Policji oraz przyjazny pokój. Najmłodsi dowiedzieli się także, na czym polega praca policjantów. Podczas spotkania sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski przypomniał najmłodszym o bezpieczeństwie podczas trwających ferii. Zwracał uwagę na zagrożenia płynące z nierozsądnego postępowania oraz zagrożeń z jakimi młody człowiek może się zetknąć podczas zimowego wypoczynku. Młodzi mieszkańcy Rybnika dowiedzieli się także o czym należy pamiętać podczas zabaw na śniegu i lodzie, a także gdzie bezpiecznie jest uprawiać sporty zimowe. Nie zabrakło również porad w jaki sposób bezpiecznie spędzać ferie w domu. O zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym opowiadał uczestnikom spotkania policjant z rybnickiej drogówki, który na zakończenie spotkania wręczył dzieciom elementy odblaskowe. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.