Wiadomości z Rybnika

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  • Dodano: 2018-03-19 14:00

Tymczasowy areszt zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec 36-latka zatrzymanego przez rybnickich kryminalnych.

Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania, śledczy zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ecstasy. Podejrzanemu grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Rybniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o 36-letnim rybniczaninie, który może posiadać narkotyki. Mężczyzna jest znany stróżom prawa. Był w przeszłości wielokrotnie karny za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także odbywał karę pozbawienia wolności. 36-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania śledczy ujawnili i zabezpieczyli spore ilości narkotyków. Wstępne testy wykonane przez mundurowych wykazały, że są to marihuana oraz amfetamina. Z zabezpieczonych środków można było przygotować prawie 70 porcji dilerskich. Ponadto, śledczy przechwycili ponad 140 tabletek ecstasy.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uszkodzenia ciała i wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na świadka w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu. Rybnicki sąd, na wniosek śledczych i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 36-letniego rybniczanina na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również