Wiadomości z Rybnika

"Tygiel" i MOSiR pięknieją w oczach

  • Dodano: 2018-06-26 13:00

Trwają prace związane z termomodernizacją kolejnych miejskich budynków - między innymi Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Kościuszki oraz sąsiadującego z nim kompleksu zabudowań MOSIR przy ul. Powstańców Śląskich (pływalnia, sala gimnastyczna, pawilon judo).

W budynkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykonywane jest ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów/dachów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z częściowym zamurowaniem otworów, remont tarasu zewnętrznego, wymiana instalacji c.o., wymiana i rozbudowa wentylacji mechanicznej. Prace wykonuje konsorcjum firm Zakład Stolarski i Remontowo Budowlany „TOMAN” Daniel Toman i Firma Remontowo Budowlana „TOMBUD” Gabriela Toman z Turzy Śląskiej.

Z kolei w Zespole Szkół Technicznych wykonywane jest ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu/dachu, wymiana stolarki drzwiowej, wymiana instalacji c.o. oraz wymiana węzła cieplnego. Zadanie realizuje firma REMONT-EX Sp. z o.o. z Rybnika.

Szczegóły w materiałach przetargowych


Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2014-2020, oś Priorytetowa IV „Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna”. Działanie 4.3 IV „Efektywność energetyczna  i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej”.

Przedmiotem, wartego w sumie blisko 24 mln zł projektu jest kompleksowa termomodernizacja 19 obiektów użyteczności publicznej na terenie Rybnika (przedszkoli, szkół oraz obiektu MOSiR). Unijne dofinansowanie to przeszło 19 mln zł. Podstawowym celem projektu jest zmniejszenie emisji substancji wpływających na jakość powietrza w mieście poprzez zmniejszenie ilości energii cieplnej wykorzystywanej do funkcjonowania objętych wsparciem budynków użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.