Wiadomości z Rybnika

Tunelem pomiędzy dwiema dzielnicami

  • Dodano: 2018-11-05 10:00

Trwają intensywne prace przy budowie tunelu pod nasypem kolejowym w rejonie stacji Rybnik-Paruszowiec. Tunel, dedykowany pieszym i rowerzystom, połączy dzielnice Paruszowiec-Piaski i Rybnik-Północ.

Bezpieczne przejście pod ruchliwą linią kolejową zostanie oddane do użytku wiosną przyszłego roku. Dzieki niemu zarówno spacerowicze, jak i rowerzyści, niekorzystający z przejazdów kolejowych, szybko i sprawnie przemieszczą się pomiędzy ul. Mikołowską a Żużlową.

W tym miejscu powstanie centrum przesiadkowe Paruszowiec. Do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą skorzystać z dojazdów pociągiem do pracy czy szkoły, zostaną zbudowane zadaszone stanowiska postojowe dla rowerów oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych w ramach parkingu Park&Ride. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Pojawi się też zieleń z obiektami małej architektury.

Prace przy budowie tunelu wykonuje wybrane w przetargu konsorcjum będzińskich firm AZI-BUD sp. z o.o i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX sp. z o.o., za kwotę przeszło 5,8 mln zł.  Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec marca 2019 r.

Warto dodać, że blisko 2,5 mln zł na realizację tego zadania pochodzi z dofinansowania unijnego pozyskanego w ramach realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności. Więcej na ten temat tutaj.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.