Wiadomości z Rybnika

Trwa Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie

  • Dodano: 2017-12-08 08:15, aktualizacja: 2017-12-08 08:45

W Rybniku czas oczekiwania na święta wypełniają wydarzenia wprowadzające w bożonarodzeniowy klimat. Na rynku rozpoczął się jarmark, miasto odwiedził Mikołaj, a w planach kolejne atrakcje - dla najmłodszych i nie tylko.

Na płycie rybnickiego rynku stanęło 20 drewnianych domków, w których wystawcy oferują różnorodny asortyment. Na stoiskach znaleźć można gastronomię, rękodzieło, artykuły świąteczne, spożywcze czy przemysłowe. Jest też piernikowy domek, domek-wiatrak i mostek życzeń.

Przedświąteczny okres to także czas na wizytę Mikołaja. 6 grudnia barbórkowo-świąteczne spotkanie z Mikołajem "Śląskie pod choinką" odbyło się na rybnickim rynku. Gość z odległej Laponii odwiedził też punkt informacji miejskiej halo! Rybnik. Tam dzieci mogły przekonać się, że Mikołaj wie wszystko! Otrzymały też słodki upominek oraz dyplom potwierdzający, że znalazły się na liście grzecznych dzieci. Każdy maluch mógł też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem w specjalnym zwierciadle.

Tymczasem w ramach Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania czekają kolejne atrakcje.W sobotę, 9 grudnia, Rybnik zamieni się w Śnieżną Krainę. Parada śnieżnych postaci, warsztaty artystyczne, bezpłatny przejazd dla dzieci z opiekunami kolejką turystyczną, świąteczne piosenki - to tylko część z zaplanowanych atrakcji. Będzie też okazja do tego, by wysłać w niebo list do Dzieciątka za pomocą balonu. Punktualnie o godz. 17.00 na rybnickim Rynku rozświetli się choinka - uroczystego zapalenia lampek dokona dwójka małych rybniczan. W programie ponadto spektakl tańca współczesnego w kuli śnieżnej oraz koncerty: Sunny Band i Celebrate Gospel & Holy Noiz.

Finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia. Spektakle, pokazy i koncerty towarzyszyć będą wspólnej wigilijce mieszkańców. Nie zabraknie życzeń, przekazania Ognia Betlejemskiego przez harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej i degustacji świątecznych pierników. Na deser koncerty gwiazd: Antka Smykiewicza i zespołu Skaldowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również