Wiadomości z Rybnika

Ten mężczyzna jest podejrzany o oszustwo i wyłudzenie kredyt

  • Dodano: 2018-01-24 08:30, aktualizacja: 2018-01-24 08:39

Komisariat Policji II w Gliwicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gliwice Wschód, prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie doprowadzenia jednej z placówek bankowych przy ul. Lipowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Sprawca posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca 2017 r. Nieznany sprawca wprowadził w błąd przedstawiciela banku co do swojej tożsamości, posługując się podrobionym dowodem osobistym, wydanym na prawdziwe dane innej osoby. Ten sam sprawca usiłował wcześniej oszukać inny bank, ale kredytu mu odmówiono.

Wizerunek podejrzanego znajduje się na podrobionym dowodzie, co w przesłuchaniach potwierdzili świadkowie. Do chwili obecnej nie ustalono prawdziwej tożsamości mężczyzny. Może to być mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, Rybnika lub Wodzisławia Śląskiego.
Prosimy osoby, które rozpoznają mężczyznę, o kontakt z II komisariatem w Gliwicach. Prowadzącym sprawę jest sierż. szt. Krzysztof Kwartnik, e-mail krzysztof.kwartnik@gliwice.ka.policja.gov.pl, tel. 32 239 02 10. Można też kontaktować się za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej – http://gliwice.slaska.policja.gov.pl/ka9/form/dodaj34,Powiadom-nas.html

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.