Wiadomości z Rybnika

Teatralne wakacje ze strachami w Rybniku

  • Dodano: 2023-07-18 13:15

W pierwszej połowie lipca aktorzy z teatrów pani Zosi Paszendy wzięli udział w dwutygodniowych warsztatach teatralnych pod nazwą "Teatralne wakacje ze strachami".

Teatralne warsztaty dla dzieci

Celem spotkań było rozwijanie teatralnych pasji, poszerzanie artystycznych  horyzontów, integracja i wakacyjny odpoczynek w gronie przyjaciół w otoczeniu przyrody. Młodzi artyści z zaangażowaniem włączyli się działania  teatralne z elementami dramy kierowanymi przez pedagoga teatru Izabelę Karwot. Wzięli udział w spektaklu teatru Lalek Marka Żyły pt. „Walizki z czterech stron świata”. Zaprezentowana historia była pretekstem do samodzielnego tworzenia lalek teatralnych pod czujnym okiem Marak Żyły. Kolejnym etapem było ożywianie i animacja lalek na naszej scenie.

Letnia przygoda na scenie

Następnym krokiem było projektowanie i tworzenie kostiumów teatralnych, które zaistniały w etiudach podczas teatralnych prezentacji. Wycieczka do Rud obfitowała w działania wyciszające i relaksacyjne. Uczestnicy skupiali się na obserwacji przyrody, działaniach w grupie. Był także czas na teatralny piknik nad rzeką. Wspólnie z plastykami z pracowni GiR-a dotarli pociągiem do Pszczyny, aby zwiedzić przepiękny pszczyński zamek i poznać jego historię.  

W ostatnich dniach dzieci wzięły udział w zajęciach z muzykoterapii i pracy głosem za sprawą terapeutki Marioli Rodzik –Ziemiańskiej. Na zakończenie teatralnych wakacji aktorzy zrealizowali na scenie etiudy z wykorzystaniem stworzonych kostiumów i lalek teatralnych. Nie obyło się bez wielkich emocji, które towarzyszą scenicznym występom. Przed młodymi aktorami dalszy ciąg wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również