Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Taniej i bardziej ekologicznie - solary

  • Dodano: 2010-03-17 11:30, aktualizacja: 2017-08-02 14:10
Taniej i bardziej ekologicznie - solary

Prezydent Miasta Rybnika, Adam Fudali, zachęca mieszkańców Rybnika do udziału w projekcie związanym z realizacją "Programu ograniczenia niskiej emisji". Jest to szansa na obniżenie kosztów użytkowania energii cieplnej oraz ochronę środowiska.

Projekt omawiany jest podczas sprawozdawczych spotkań w dzielnicach.


Projekt skierowany jest do właścicieli budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych na terenie Rybnika. Przedsięwzięcie polega na modernizacji systemów grzewczych, wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych.

Projekt wiąże się z możliwością pozyskania dofinansowania obniżającego koszty inwestycji związanej z montażem takich urządzeń, jak kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne.

Przedsięwzięcie obejmie instalacje przeznaczone do podgrzewania wody użytkowej, ogrzewania pomieszczeń i wspomagania centralnego ogrzewania, wody w basenie, wytwarzania energii elektrycznej. Dzięki nim możliwa będzie nie tylko oszczędność energii i kosztów ogrzewania, ale przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego w naszym mieście.


Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić ankietę (do pobrania poniżej), której celem jest rozeznanie potrzeb związanych z instalacją odnawialnych źródeł energii, a także szacunkowego kosztu zakupu i montażu wskazanych wyżej urządzeń.

Wyniki ankiety pozwolą na określenie wysokości przeznaczonych na ten cel środków z funduszy zewnętrznych i oszacowanie możliwości pokrycia przez nie części kosztów montażu wspomnianych źródeł energii.

Wypełnione ankiety, w terminie do 31 maja można:


- złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika,  przy ul. Bolesława  Chrobrego 2
- wysłać na adres: Urząd Miasta Rybnika, Wydział Ekologii, ul. Bolesława Chrobrego 2, 44-200 Rybnik
- przesłać mailem na adres: ekologia@um.rybnik.pl

Więcej o projekcie w załącznikach.

Ankieta»

Ulotka – zaproszenie»
 
Ulotka»

Najnowsze informacje z Rybnika w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.