Wiadomości z Rybnika

Szlakiem rybniczanek na Dzień Kobiet

  • Dodano: 2018-03-06 10:45

Z okazji Dnia Kobiet 10 marca Halo! Rybnik zaprasza na spotkanie poświęcone kobietom, które w Rybniku żyły, działały i tworzyły.

Będzie okazja, żeby przespacerować się Rybnickim Szlakiem Kobiet z przewodniczką, a dla dzieci i młodzieży zaplanowano warsztaty plastyczne.

Rybnicki Szlak Kobiet, którego pomysłodawcą jest Fundacja RE:AKCJA, to efekt kilkumiesięcznych spotkań grupy rybniczanek i poszukiwań inspirujących kobiet, które w naszym mieście mieszkały, pracowały, tworzyły lub działały na niwie społecznej.

Podsumowaniem pracy było stworzenie audioprzewodnika Rybnicki Szlak Kobiet. Wystarczy posiadać smartfona lub tablet i pobrać bezpłatną aplikację, z którą będzie można przespacerować się po śródmieściu i odsłuchać historii o ciekawych rybniczankach, stworzonych i nagranych również przez rybniczanki.

Planowane na sobotę, 10 marca spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30 w Halo! Rybnik. Uczestniczki warsztatów herstorycznych opowiedzą o poszukiwaniach rybnickich bohaterek i zaprezentują stworzoną aplikację Rybnicki Szlak Kobiet. O 15.00 będzie można wspólnie z przewodniczką Małgorzatą Płoszaj wybrać się na spacer ulicami Śródmieścia i posłuchać historii o kobietach związanych z miastem. Dla dzieci od godziny 15.00 zaplanowano warsztaty plastyczne, które poprowadzi Fundacja Nido.

Program wydarzenia:

14.30 - 15.00 O Rybnickim Szlaku Kobiet przy kawie (prezentacja aplikacji)

15.00 - 17.00 Spacer Szlakiem Rybniczanek

15.00 - 17.00 Rybniczanki. Warsztaty dla dzieci w wieku 7- 15 lat wokół niezwyczajnych rybnickich kobiet. W trakcie zajęć poznamy ich historie i stworzymy portrety zainspirowane sztuką współczesną. Warsztaty poprowadzi Fundacja Nido. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy (32) 439 22 00 lub halorybnik@gmail.com.

Wydarzenie wpisuje się w program "Rybnik reWITA" i jest finansowane w ramach projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020.

Szlakiem rybniczanek na Dzień Kobiet

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również