Wiadomości z Rybnika

Startują zdjecia do 4. sezonu "Diagnozy". Serial obejrzą Węgrzy

  • Dodano: 2018-11-29 12:00

Stacja TVN wyemitowała ostatni odcinek trzeciego sezonu serialu „Diagnoza”, którego akcja rozgrywa się w Rybniku. Ruszyła produkcja kolejnego sezonu, który widzowie stacji TVN będą mogli obejrzeć wiosną.

Jak podaje portal Wirtualne Media serial utrzymuje sporą widownię w Polsce, został dobrze przyjęty na Ukrainie, a wkrótce będzie można go obejrzeć na Węgrzech.

"Diagnoza 3" w TVN była emitowana od 4 września br. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia widownia pierwszych trzech odcinków serialu wyniosła 1,62 mln osób.

Zdjęcia do 4 serii rozpoczęły się już w halach studia filmowego w Warszawie, które odtwarza wnętrza rybnickiego szpitala.

Jako miasto zdecydowaliśmy się na promocję miasta, jako produktu turystycznego w serialu i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Oprócz policzalnych wartości w postaci ekwiwalentu reklamowego w związku z udziałem miasta w serialu, mamy ogrom wartości, które trudno zmierzyć i zliczyć – mówi Robert Cebula naczelnik wydziału promocji

Coraz częściej w mieście pojawiają się ludzie, którzy szukają miejsc, które widzieli w serialu. Z osobami spoza Rybnika coraz częściej rozmowa rozpoczyna się od słów: jesteś z Rybnika, to ładne miasto, widziałem w „Diagnozie”. Chcemy wyjść naprzeciw temu zainteresowaniu i wydajemy niewielki folder „Śladami Diagnozy”, który jeszcze przed świętami będzie dostępny w punkcie informacji turystycznej „Halo! Rybnik” przy ul. Sobieskiego – komentuje naczelnik Cebula.

Z początkiem 2019 roku Miasto Rybnik planuje rozstrzygnięcie przetargu na promocję miasta, jako produktu turystycznego w serialu. 

O mocy serialu stanowią aktorzy, a tych w „Diagnozie” mamy z pierwszej filmowej ligi. Powraca do nas Jan Englert, a nową postać w rybnickim serialu zagra Maciej Stuhr. Rybnik spodobał się nie tylko aktorom, ale także widzom w całej Polsce, stąd decyzja o kontynuacji. Nowe odcinki "Diagnozy" zobaczymy już wiosną 2019 roku - mówi producentka Dorota Kośmicka.

W kolejnej serii do serialu powrócą Jan Englert i Helena Englert, występujący w drugiej odsłonie. Zagrają także m.in. Weronika Rosati i Mateusz Kościukiewicz. W obsadzie serialu znajdzie się też Agnieszka Warchulska i Veronica Voytsethovska.

Do ekipy rybnickich lekarzy dołączy Maciej Stuhr, który wcieli się w postać Szymona Brocka, lekarza pediatry. Na oddziale szpitala w Rybniku pojawił się w ostatnim odcinku trzeciej serii.

Na planie pojawią się także: Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Danuta Stenka, Maciej Zakościelny, Magdalena Popławska, Mateusz Kościukiewicz, Michał Czernecki, Sonia Bohosiewicz, Beata Ścibakówna, Tomasz Drabek, Antoni Królikowski, Józef Pawłowski oraz Aleksandra Adamska.

Producentem realizującym z ramienia DGA Studio jest Dorota Kośmicka. Za scenariusz odpowiada Dana Łukasińska, Hanna Węsierska i Tomasz Titkow, pod kierunkiem głównych scenarzystek: Dany Łukasińskiej i Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz. Reżyserem czwartej serii jest Łukasz Kośmicki, a kierownikiem produkcji Dagmara Bończyk. Zdjęcia realizuje Jeremi Prokopowicz, za montaż odpowiada Piotr Kmiecik. Autorami scenografii są Barbara Ostapowicz oraz Magda Widelska-Władyka, kostiumów - Dorota Williams, muzykę skomponował Łukasz Targosz, a za charakteryzację odpowiada Monika Kaleta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również