Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Sprzątanie Rzeki Rudy

  • Dodano: 2010-04-19 12:00, aktualizacja: 2010-04-19 13:03

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 kwietnia br., odbędzie się pierwsza edycja akcji wodniackiej "Sprzątanie Rzeki Rudy". Impreza, zorganizowana przez grupę miłośników kajakarstwa i przyrody rzeki Rudy, odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Przedsięwzięcie ma charakter społeczny, a jego celem jest oczyszczenie koryta rzeki Rudy i jej nabrzeża ze śmieci. Jest to również doskonała okazja do spotkania się na łonie przyrody – inicjatywa polega bowiem na organizacji spływu kajakowego na odcinakach rzeki Rudy: Rybnik-Stodoły – Ruda Kozielska, Ruda Kozielska – Kuźnia Raciborska.

Akcja jest również okazją do promowania turystyki kajakowej w naszym regionie, a zwłaszcza na rzece Rudzie, która została opisana w nowo wydanym przewodniku autorstwa Marka Latyńskiego i Pawła Żółcińskiego "Górna Odra wraz z dopływami".

Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z organizatorami (tel. +48 692 458 188, mail: aktywni@home.pl, aktywni@aktywni.net.pl), którzy udostępnią sprzęt kajakowy.

 

Źródło: www.aktywni.net.pl


 

Najnowsze informacje z Rybnika w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.