Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Samorządowcy o edukacji ekologicznej

  • Dodano: 2016-09-28 11:30, aktualizacja: 2017-08-02 14:06
Prezydent Rybnika Piotr Kuczera uczestniczył w seminarium poświęconym organizowaniu akcji społecznych i edukacyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji oraz efektywnym wykorzystaniem energii. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach II Dni Energii Miasta Katowice pod hasłem Misja: Czyste powietrze!
 
 
W ramach seminarium w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum  samorządowcy m.in. z Rybnika, Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic oraz przedstawiciele fundacji i instytucji zajmujących się problemem niskiej emisji dyskutowali o edukacji ekologicznej w miastach województwa śląskiego.
 
 
Rozmawiano m.in. o narzędziach służących  organizacji zadań związanych z edukacją ekologiczną, ich zakresach, kosztach  i efektach oraz możliwościach finansowania przedsięwzięć. Nie zabrakło też konkretnych przykładów dotyczących aktywności miast w tym obszarze.
 
 
Prezydent Rybnika Piotr Kuczera mówił m.in. o powołaniu w Rybniku zespołu do spraw ograniczania niskiej emisji, współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w ramach akcji Wyjście Smoga, kampanii billboardowej informującej o szkodliwości smogu, kampanii informacyjnej o szkodliwości spalania śmieci, stworzeniu przewodnika po rybnickim smogu i podejmowaniu tematów związanych z niską emisją w lokalnych mediach. Nie zabrakło też informacji o rybnickim regulaminie dopłat do inwestycji ekologicznych i działaniach, jakie podejmują wspólnie gminy subregionu zachodniego województwa śląskiego w temacie walki z niską emisją.
 
 

Najnowsze informacje z Rybnika w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.