Wiadomości z Rybnika

Rybnik zabiega o rządowe środki na przebudowę ulicy Górnośląskiej. Potrzebne 2 miliony!

  • Dodano: 2024-07-04 13:00

Miasto Rybnik stara się o rządowe dofinansowanie na kompleksowy remont nawierzchni ulicy Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce. Chodzi o odcinek od granicy miasta do mostu na rzece Nacynie (w rejonie skrzyżowania z ul. Józefa Rymera).

Możliwości uzyskania takiego dofinansowania daje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, w ramach którego Wojewoda Śląski ogłosił nabór uzupełniający wniosków o dofinansowanie na rok 2024.

Potrzeba 2 milionów na remont

Szacunkowa wartość rybnickiego projektu to ok. 2 mln zł. Decyzja o przyznaniu środków nastąpi najprawdopodobniej po wakacjach. Potem zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy remontu. Szacujemy, że w zależności od terminu rozstrzygnięcia przetargu roboty remontowe będą mogły rozpocząć się wiosną 2025 roku.

Dotychczas delikatne poprawy i akcje naprawcze

Póki co stan nawierzchni ulicy Górnośląskiej poprawiany jest przez pracowników Rybnickich Służb Komunalnych, w ramach tymczasowych utrzymaniowych prac naprawczych. W najbliższych dniach kontynuowany będzie remont nawierzchni emulsją i grysem – prace te pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa i względnego komfortu użytkowników odcinka ul. Górnośląskiej, do czasu uzyskania decyzji o ewentualnym uzyskaniu dofinansowania.

Co, jeśli zapadnie negatywna decyzja w sprawie dofinansowania? Wtedy Rybnickie Służby Komunalne w ramach bieżącej działalności rozpoczną wymianę nawierzchni, dzieląc prace na poszczególne odcinki.

Rybnik zabiega o rządowe środki na przebudowę ulicy Górnośląskiej. Potrzebne 2 miliony!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również