Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Sanepid nie rekomenduje otwarcia żłobków i przedszkoli z dniem 6 maja br.

  • Dodano: 2020-05-05 09:45

Mając na uwadze niekorzystną sytuację epidemiologiczną, dotyczącą zakażeń koronawirusem na terenie Rybnika i okolic, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku nie rekomenduje otwarcia żłobków i przedszkoli z dniem 6 maja br.


Aktualnie na terenie Rybnika mamy największe ognisko zakażeń SARS-CoV-2 w województwie śląskim i jedno z większych w Polsce, ze względu na sytuację epidemiologiczną w KWK ROW Ruch Jankowice.

W ciągu tygodnia (od 27 kwietnia do 3 maja) w Rybniku pojawiło się 91 nowych przypadków zakażeń (aktualnie 132 osoby), o 140 osób wzrosła liczba osób na kwarantannie (aktualnie 316 osób).

Przed decyzją dotyczącą otwarcia żłobków i przedszkoli moim obowiązkiem jest wzięcie pod uwagę opinii sanepidu, który aktualnie wskazuje, że otwarcie tych placówek w Rybniku nie jest dobrym kierunkiem. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz rodzin podjąłem decyzję, że przedszkola i żłobki prowadzone przez Miasto Rybnik nie zostaną otwarte przed 25 maja – mówi Piotr Kuczera prezydent Rybnika – Sprawdziliśmy też ilu rodziców zdecydowałoby się przyprowadzić swoje dzieci do tych placówek. Okazało się, że rodzice mimo trudnych sytuacji związanych z pracą zawodową,  w zdecydowanej większości zdecydowali o pozostawieniu swoich dzieci w domach. Na przykład na 170 miejsc w żłobkach chęć uczestniczenia w tego rodzaju opiece nad dziećmi zadeklarowało 26 rodziców – podkreśla prezydent.       

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w Rybniku o ostatecznym terminie otwarcia będziemy informować z tygodniowym wyprzedzeniem.        

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.