Wiadomości z Rybnika

Rybnik na trasie Tour de Pologne

  • Dodano: 2019-07-29 10:15

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia.

Po raz kolejny na trasie wyścigu znajdzie się również Rybnik

Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako "Wyścig Pokoleń".

76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

5 sierpnia - trzeci dzień rywalizacji to płaski etap i dynamiczna walka na trasie - tego dnia zawodnicy przejadą również przez Rybnik. Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecie Powstań Śląskich. Partnerem startu trzeciego etapu jest Województwo Śląskie.

Po starcie kolarze wyruszą na południe, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartej kategorii - obie w Rybniku. Po wjeździe do Zabrza trzy szybkie rundy po sześć kilometrów i sprinterski finisz.

Więcej informacji o wyścigu:

Rybnik na trasie Tour de Pologne

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.