Wiadomości z Rybnika

Rybnik na trasie Tour de Pologne

  • Dodano: 2019-07-29 10:15

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia.

Po raz kolejny na trasie wyścigu znajdzie się również Rybnik

Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako "Wyścig Pokoleń".

76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

5 sierpnia - trzeci dzień rywalizacji to płaski etap i dynamiczna walka na trasie - tego dnia zawodnicy przejadą również przez Rybnik. Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecie Powstań Śląskich. Partnerem startu trzeciego etapu jest Województwo Śląskie.

Po starcie kolarze wyruszą na południe, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartej kategorii - obie w Rybniku. Po wjeździe do Zabrza trzy szybkie rundy po sześć kilometrów i sprinterski finisz.

Więcej informacji o wyścigu:

Rybnik na trasie Tour de Pologne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również