Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Kolejny przetarg na skatepark

  • Dodano: 2023-03-31 07:45, aktualizacja: 2023-03-31 07:49

Niedawne rozstrzygnięcie przetargu na budowę skateparku Wiśniowiec nie wyłoniło niestety wykonawcy tej inwestycji. Ze względu na brak oferentów, przetarg trzeba było unieważnić. Nie oznacza to jednak, że skateparku nie będzie.

Jeszcze w trakcie trwania postępowania przetargowego z miastem kontaktowały się dwie firmy potencjalnie zainteresowane realizacją inwestycji. Niestety ostatecznie żadna z nich nie zdecydowała się złożyć oferty.

- Jedna z firm, zajmująca się profesjonalnie realizacją takich obiektów jak skatepark, choć chętnie podjęłaby się tego zadania, uznała, że ze względu na bieżące zaangażowanie, nie jest w stanie zrealizować inwestycji we wskazanym przez nas terminie, inna firma wskazuje natomiast na zakres finansowy przewidziany dla inwestycji jako niewystarczający – wyjaśnia Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej. – Zmuszeni jesteśmy do powtórzenia procedury przetargowej, mając nadzieję, że w kolejnym przetargu, zainteresowanie tematem  również innych firm przełoży się na złożenie oferty przetargowej . Zależy nam jednak na ofertach firm mających doświadczenie w realizacji tak specjalistycznych obiektów. Tylko profesjonalne wykonanie gwarantuje możliwość korzystania z obiektu w sposób zawodowy, a nie tylko rekreacyjny i hobbystyczny - dodaje.

Kiedy zatem możemy liczyć na nowy skatepark?

Efekt nowej procedury przetargowej to perspektywa 1,5-2 miesięcy.

Przypomnijmy, że stary skatepark, mieszący się na terenie Centrum Sportów Olimpijskich w parku Wiśniowiec, został rozebrany ze względów bezpieczeństwa, w związku z licznymi defektami urządzeń oraz nawierzchni jezdnej, na której posadowione były przeszkody (a nawierzchnia jest równie ważnym elementem wyposażenia skateparku, podobnie jak urządzenia). Budowa nowego obiektu wyceniona została przez miasto na ok 4,1 mln zł.

Położony w sąsiedztwie rybnickiego stadionu park Wiśniowiec to ulubiona miejscówka rybnickich rowerzystów wyczynowych, którzy od dwóch lat mogą cieszyć się nowym, przebudowanym torem oraz trasą rowerową MTB.

W ramach projektu ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego 2019 „Północ – centrum sportów olimpijskich. Wiśniowiec dla przyszłych mistrzów" na Wiśniowcu wybudowana została nowa trasa rowerowa do uprawiania kolarstwa górskiego,  na której zamontowano przeszkody imitujące naturalne przeszkody występujące w górskim terenie. Powstała również trasa ze specjalnie wyprofilowanymi bandami ziemnymi oraz pagórkami w formie nasypów ziemnych. Dodatkowo zamontowano urządzenia małej architektury w postaci barierek, tablic informacyjnych, pomostów drewnianych, głazów, itp., stanowiących integralną część tras rowerowych.

Bliskie sąsiedztwo kąpieliska Ruda, stadionu żużlowego oraz stadionu lekkoatletycznego, a także Parku Ruda czy wielopolskiej Tamy sprawia, że rowerowy Wiśniowiec jest idealnym uzupełnieniem rekreacyjnej oferty tej części miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również