Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Kierowali pod wpływem narkotyków

  • Dodano: 2019-05-28 09:00

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Kia Carens.

Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, który wykazał, że jest on trzeźwy. Inny był już pomiar testerem na narkotyki, który jednoznacznie wskazał, że 20-latek kierował pod wpływem amfetaminy. Na miejsce kontroli przyjechał znajomy rybniczanina, który miał zabezpieczyć jego pojazd. Szybko jednak wyszło na jaw, że mężczyzna również kierował pod wpływem narkotyków...

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali do kontroli na ul. Dworek kierującego kią. 20-letni mężczyzna był badany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu, ale pomiar wskazał, że jest trzeźwy. Jednak zachowanie kierowcy wzbudzało podejrzenie mundurowych, że może on być pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z rybnickiej drogówki korzystają na co dzień, poza sprzętem do szybkiego badania na zawartość alkoholu, także z nowoczesnych urządzeń do wykrywania narkotyków w organizmie.

Urządzenia Drug Read w bardzo krótkim czasie weryfikują, czy kontrolowana osoba zażywała wcześniej środki odurzające

Tak też było w tym przypadku. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że prowadził on samochód będąc pod wpływem amfetaminy.

Na miejsce kontroli przyjechał znajomy rybniczanina, który miał zabezpieczyć samochód kolegi. Tak się jednak nie stało, ponieważ 20-latek również kierował osobówką pod wpływem narkotyków... Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również