Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Jarmark Bożonarodzeniowy trwa. Diabelski młyn przyciąga tłumy

  • Dodano: 2020-12-08 10:15

W piątkowe popołudnie rozbłysły świąteczne świetlne dekoracje ulic i placów, w tym rynkowa choinka. Pomimo koronawirusowych obostrzeń, na rybnickim rynku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Grudniową szarość w Rybniku rozświetla w sumie 4 km łańcucha z lampkami, słupy lamp zdobi 170 dekoracji, udekorowanych zostało 40 choinek w dzielnicach – zdobi je w sumie 1000 bombek, 500 dzwonków i kokardek. Przy głównych ulicach zamontowane zostało 38 herbów, a na rynku i deptaku pojawiła się choinka oraz elementy świetlne takie, jak sanie, Mikołaj, kule, bombki – wszystko to, co znamy z poprzednich lat, w tym roku miasto nie zakupiło bowiem żadnych nowych ozdób.

Oprócz trwającego na rynku jarmarku i cieszących oko świątecznych dekoracji bożonarodzeniowy nastrój nakręca również górujące nad całym śródmieściem ustawione na płycie rynku koło widokowe. O ile nie zostaną zaostrzone obowiązujące w kraju ograniczenia epidemiczne, kramy oferujące świąteczny asortyment czynne będą do 24 grudnia, w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku: 10.00-18.00
  • od piątku do niedzieli: 10.00-20.00

Ogromne zainteresowanie zarówno rybniczan, jak i mieszkańców sąsiednich miast wzbudza ustawione na rynku koło widokowe, czyli słynny „diabelski młyn”. Tego typu atrakcja pojawiła się w mieście po raz pierwszy, niż więc dziwnego, że chętnych do spojrzenia z góry na Rybnik nie brakuje. Korzystanie z atrakcji jest odpłatne – wejściówka to koszt 20 zł (bilet normalny) lub 15 zł (ulgowy – dzieci do 8 lat). Cena obejmuje wykonanie 3 obrotów w czasie 10-15 min. Koło czynne jest w godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 12:00 – 21:00
  • w soboty i niedziele: 11:00 – 22:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również